Czy zezłomowanie samochodu jest opłacalne?

Czy zezłomowanie samochodu jest opłacalne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu przypadkach posiadacze bardzo starych aut myślą o tym, by oddać je na złomowisko. Czy to jednak zawsze jest opłacalnym wyjściem z sytuacji? Postanowiliśmy sprawdzić, kiedy bardziej opłaca się próbować sprzedaży auta, a kiedy złomowanie wydaje się lepszym rozwiązaniem. Informacja ta przyda się każdej osobie, która potrzebuje w miarę szybko pozbyć się starego samochodu.

Kiedy sprzedawać?

Jeżeli mamy dużo czasu i cierpliwości, a jednocześnie auto jest jeszcze w dość dobrym stanie, możemy spróbować sprzedaży. Po opłaceniu ogłoszenia w Internecie lub prasie pozostaje czekać na telefony. Po umówieniu się z kupującym warto nieco opuścić cenę, by zachęcić do zakupu. Czasami jednak za auto nie będziemy w stanie wziąć więcej niż tysiąc złotych, jeśli jest ono stare i mocno zniszczone. Dlatego też w takiej sytuacji cała procedura sprzedaży może okazać się dla nas nieopłacalna, ponieważ będzie tylko stratą czasu oraz pieniędzy na wykupienie ogłoszeń.

Złomujemy auto

Samochody bardzo stare i niesprawne nie znajdą już nabywców na rynku wtórnym. Wtedy pozostaje nam tylko udanie się na złomowisko. W każdym większym mieście działa przynajmniej kilkanaście firm, które prowadzą tego typu działalność. Złomowanie aut w Koszalinie nie jest trudne – możemy dojechać na miejsce samochodem lub zamówić lawetę po odbiór niesprawnego auta. Złomowiska przyjmują też wraki powypadkowe, pojazdy bez ważnej polisy OC, nie ma znaczenia również, czy są aktualne badania techniczne. W ten sposób uzyskamy góra kilkaset złotych, jednak z drugiej strony pozbędziemy się auta łatwo i szybko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*