Sposoby na poprawę nawiewu w swoim mieszkaniu?

Sposoby na poprawę nawiewu w swoim mieszkaniu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu domach i mieszkaniach wentylacja jest niewystarczająca. Zwłaszcza, jeśli mówimy o starszych budynkach, gdzie projektowano i instalowano wyłącznie system wentylacji grawitacyjnej. Opiera się ona wyłącznie na sile przyciągania ziemskiego, które powoduje, że zimne powietrze opada w dół, a ciepłe – ponieważ jest lżejsze – zostaje wypchane do góry. Dopóki w lokalu temperatura jest wyższa niż na zewnątrz, wszystko działa poprawnie. Jednak latem, gdy w środku nierzadko mamy kilka stopni mniej, może nawet dojść do cofki w przewodach kominowych.

Wentylacja mechaniczna

Jedną z opcji na poprawne wietrzenie domu i mieszkania jest instalacja wentylacji mechanicznej. Opiera się ona na wyciągach, montowanych na dachu budynku. W przypadku przewodów indywidualnych, można także zamontować wentylator w miejscu kratki wentylacyjnej. Dzięki temu ciąg będzie zapewniony niezależnie od tego czy różnica temperatur między wnętrzem budynku i otoczeniem będzie duża, czy też warunki cieplne będą zbliżone.

Montaż nawiewników

Zimą właściciele mieszkań i domów, które są wyjątkowo dobrze ocieplone, zmagają się z niemal całkowitym ustaniem ciągu wentylacyjnego. Jest to spowodowane faktem, że do środka w ogóle nie dostaje się świeże powietrze. Można rozwiązać ten problem stosując nawiewniki w oknach, które mają za zadanie doprowadzenie kontrolowanej ilości powietrza z zewnątrz. Dzięki temu o wiele sprawniej będzie działać nasza wentylacja Tychy to jedno z miast, gdzie bez problemu znajdziemy firmę, która wykona dla nas niezbędne przeróbki i ulepszenia w systemie wentylacyjnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*