Jęczmień na oku – co to jest i jak się go leczy?

Jęczmień na oku – co to jest i jak się go leczy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest jęczmień na oku?

Jęczmień na oku to stan, w którym małe, białe guzki pojawiają się na powiece. Zwykle dotyka ludzi, którzy spędzają dużo czasu na zewnątrz. Guzki te nie są bolesne i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, ale mogą powracać od czasu do czasu, jeśli ponownie zwiększy się Twoja ekspozycja na światło słoneczne.

Infekcja zwykle zaczyna się od zaczerwienienia, obrzęku, tkliwości i bólu wokół oka. Obszar ten może stać się swędzący i płaczliwy, a ropa może się rozwinąć, gdy skóra próbuje zwalczyć infekcję.

Co powoduje jęczmień na oku?

Jęczmień na oku jest spowodowany ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe (UV)-B, które uszkadza skórę i prowadzi do zapalenia powiek. W większości przypadków, jęczmień na oku występuje, gdy spędzasz długie okresy czasu na zewnątrz bez noszenia ochrony przeciwsłonecznej lub okularów przeciwsłonecznych. 

Jak leczyć jęczmień na powiece?

Choć nie jest to poważny stan, może powodować dyskomfort, a czasem nawet ból, jeśli nie jest leczony. Ważne jest, aby wiedzieć, jak pozbyć się jęczmienia na oku, abyś mógł wrócić do swoich normalnych zajęć bez konieczności martwienia się o tę irytującą sytuację.

Jęczmień na oku leczenie można wykonać za pomocą różnych możliwości:

Chirurgia laserowa: Ta metoda wykorzystuje energię lasera do zniszczenia tkanki wewnątrz zgrubień bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek lub nerwów. 

Nacięcie z sondowaniem: Metoda ta polega na wykonaniu nacięcia w każdym guzku za pomocą skalpela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*