Termostat – co to jest i jak działa?

Termostat – co to jest i jak działa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Termostat to urządzenie, które mierzy i kontroluje temperaturę. Może być używany do regulacji urządzeń grzewczych i chłodzących lub urządzeń takich jak lodówka.

Jak są skonstruowane?

Termostaty są zwykle skonstruowane tak, że są wrażliwe na zmiany temperatury swojego otoczenia, którym może być pomieszczenie, budynek lub silnik samochodu. Termostaty są często używane do kontroli komfortu oraz do regulacji podgrzewaczy wody użytkowej, systemów centralnego ogrzewania, a czasami komercyjnych systemów chłodniczych. Mogą być również używane do utrzymania pożądanych temperatur w inkubatorach i innych rodzajach urządzeń z kontrolowaną temperaturą.

Istnieją dwa główne typy

Przełącznik wrażliwy na temperaturę – Prosty przełącznik on/off, który otwiera się, gdy temperatura wzrasta powyżej pewnego punktu i zamyka się, gdy spada poniżej innego punktu; są one często używane do sterowania kominkami elektrycznymi.

Regulator temperatury – urządzenie, które zmienia swoje wyjście na podstawie danych wejściowych z termometru lub innego czujnika; urządzenia te mogą włączać lub wyłączać sprzęt elektryczny w zależności od potrzeb, aby utrzymać określoną temperaturę.

Jeśli szukasz odpowiedniego urządzania, to odwiedź stronę: https://astra-automatyka.pl/producent/termostaty-honeywell/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*