Torebka wysokiej jakości – czyli jaka?

Torebka wysokiej jakości – czyli jaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Torebka damska to nierzadko znaczący wydatek – szczególnie jeśli chcemy, żeby służyła nam długie lata. Jak rozpoznać, że jest wysokiej jakości? 

Materiał najwyższej jakości

Pierwszym kryterium jakości torebki jest materiał, z którego jest ona wykonana. Warto wybrać torebki skórzane, które są długowieczne i odporne. Naturalny materiał łatwo się konserwuje i można go też po latach odnowić. Nie dajmy się zwieść opisom typu „skóra ekologiczna”, ze skórą nie mają nic wspólnego. Najczęściej galanteria produkowana jest ze skóry bydlęcej licowej, czasem dla osiągnięcia innego, ciekawego efektu jest ona tłoczona lub foliowana. 

Kraj produkcji 

W drugim kroku warto przyjrzeć się, w jakim kraju torebka została wyprodukowana. Produkcja polska lub europejska daje nam większą gwarancję jakości materiałów i wykonania niż produkcja chińska. Przykładem wyrobów polskich są torebki ze sklepu https://wojewodzic.com.pl/. Dużą renomą cieszą się skóry pochodzące z Włoch, dlatego zapytać producenta galanterii, skąd sprowadza materiały do produkcji torebek. Niestety częstą praktyką jest sprowadzanie skór gorszej jakości z Chin lub Indii. 

Przeszycia i łączenia

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego trzecim krokiem, by upewnić się o wysokiej jakości torebki, jest sprawdzenie jej wykończenia. Warto zwrócić uwagę w szczególności na detale – sposób łączenia elementów, jakość przeszyć, solidność wykonania. Na pewno nic nie może się pruć, rozchodzić, odklejać. Jeśli torebka jest większych gabarytów, warto też dokładnie obejrzeć mocowanie paska – czy wytrzyma noszony ciężar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*