W co ubierać niemowlaka zimą?

W co ubierać niemowlaka zimą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie zimowym mamy zazwyczaj do czynienia z niską temperaturą, częstymi opadami śniegu i przeszywającym ciało wiatrem. Z tego powodu niezbędne jest wówczas ubieranie niemowlęcia w takie elementy garderoby, które zapewnią mu optymalne ciepło, a jednocześnie nie spowodują przegrzania organizmu. Godne polecenia jest m.in. wyjątkowo wygodne body bawełniane z długim rękawem. Mnóstwo ciekawych modeli znajdziemy na https://tuszyte.pl/pol_m_Niemowlak-100.html.

Duże znaczenie ma rodzaj aktywności

W chłodne miesiące należy ubierać niemowlaka przede wszystkim w odzież wykonaną z naturalnych tkanin w postaci bawełny organicznej, lnu, wełny z merynosa czy bambusa. Wynika to z faktu, że doskonale odciągają wilgoć od ciała i posiadają świetne właściwości termoregulacyjne, a dodatkowo wykazują silne działanie antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Oczywiście przy doborze odpowiedniego stroju trzeba koniecznie brać pod uwagę, gdzie aktualnie przebywa dziecko. Jeśli jest to domowe zacisze, wówczas znakomicie sprawdzą się body z krótkim i długim rękawkiem, a także pajacyki i cienkie skarpetki.

Z kolei podczas zimowych spacerów niemowlak powinien być ubrany w kilka warstw – termoaktywny pajacyk (najlepiej z wełny), getry, spodnie z podniesionym stanem (chronią nerki przed wyziębieniem) oraz jednoczęściowy kombinezon (ewentualnie kurteczkę). Nie obejdzie się również bez oddychającej czapki wełnianej i rękawiczek. Pamiętajmy przy okazji o tym, że zbyt grube, puchowe elementy garderoby są dla małych dzieci bardzo niewygodne i często prowadzą do nadmiernego zapocenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*