W jakim celu stosowane są barierki komunikacyjne?

W jakim celu stosowane są barierki komunikacyjne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewnienie bezpieczeństwa dla osób przebywających na terenie danego zakładu pracy to podstawowy obowiązek pracodawcy. Przepisy BHP ściśle określają konieczność stosowania specjalnych narzędzi i przedmiotów w tym celu, jakimi są na przykład przemysłowe odbojnice ochronne. Jednym z najpowszechniejszych systemów tego typu są barierki komunikacyjne. Czym są i dlaczego należy je stosować?

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Barierki komunikacyjne to nieodzowny element wyposażenia takich obiektów jak wielkopowierzchniowe hale produkcyjne, magazynowe czy inne zakłady przemysłowe. Są one ustawianie w rzędzie obok siebie, gwarantując w ten sposób zabezpieczenie dla maszyn i urządzeń produkcyjnych. Ich zastosowanie umożliwia przede wszystkim stworzenie ciągów komunikacyjnych i dróg transportowych, dzięki czemu pozwalają one oddzielić ruch pieszych od ruchu pojazdów jakimi są na przykład wózki widłowe z paletami. Dużą zaletą barierek tego typu jest możliwość ich dowolnej konfiguracji, dlatego zazwyczaj są dostępne w wielu wymiarach. Barierki komunikacyjne mają żółty kolor i dodatkowo są oklejone czarną folią odblaskową, co sprawia, że są od razu widoczne.

Jeśli szukamy sprawdzonych rozwiązań w postaci systemów barierek komunikacyjnych, które cieszą się pozytywnymi opiniami, warto skorzystać z oferty producentów systemów odbojnic przemysłowych. Jedną z wiodących marek na rynku jest firma https://odbojnice24.pl, na której stronie sklepu znajdziemy bogaty wybór profesjonalnych barierek komunikacyjnych, które można dobrać pod kątem ich wymiarów i zastosowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*