Z jakich materiałów tworzy się plomby zabezpieczające?

Z jakich materiałów tworzy się plomby zabezpieczające?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W branży transportowej bardzo często do zabezpieczania ładunków i kontenerów stosuje się specjalne plomby ochronne, które mają za zadanie chronić towar przed kradzieżą lub wydostaniem się z danego zbiornika. Ich wykorzystanie zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo przesyłki i daje niemal stuprocentową pewność, że zostanie ona dostarczona w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Plomby stosuje się zarówno w transporcie drogowym i kolejowym, jak i morskim.

Plastik, stal lub ołów – wybór zależy od naszych potrzeb

Plomby ochronne (kontenerowe i nie tylko) są wykonywane z różnych materiałów. Charakteryzują się wysoką trwałością, więc mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w procesie transportowania ładunków, ale też w trakcie ich magazynowania. Ze względu na materiał wykonania i przeznaczenie, wyróżniamy następujące rodzaje tych produktów.

Plomba butelkowa – stosowana głównie do zabezpieczania kontenerów. Wykonuje się ją najczęściej z plastiku albo stali. Jej otworzenie jest możliwe wyłącznie poprzez zniszczenie.

Naklejka gwarancyjna – jest to odmiana plomby, która pozostawia po sobie ślad w postaci ostrzegawczego napisu VOID OPEN przy jakiejkolwiek próbie jej oderwania.

Linka licznikowa – służy do zabezpieczania różnych wodomierzy czy liczników. Posiada plastikowy bębenek, do którego jest przymocowana linka ze stali.

Plomby plastikowe – zawierają specjalny zamek z plastiku lub metalu, zamocowany na tzw. fladze. Poza tym są wyposażone w plastikowy wąs, który działa w ten sposób, że przeciąga się go przez dwa otwory i mocno zaciąga, aby zabezpieczyć towar. Co istotne, nie da się ich otworzyć bez możliwości zniszczenia.

Plomba ołowiana – wykorzystywana przede wszystkim przez wojsko i służby celne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*