Jakie zabezpieczenia montowane są na lotniskach?

Jakie zabezpieczenia montowane są na lotniskach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lotniska to miejsca szczególnie objęte ochroną, bowiem są narażone na ataki terrorystyczne i muszą także zapobiegać temu, by osoby korzystające z lotów wnosiły na pokład zakazane przedmioty. Co wykorzystuje się zatem w formie zabezpieczeń lotniskowych?

Przejście do strefy bezcłowej

O ile sam teren odpraw jest ogólnodostępny i otwarty z zewnątrz, to do strefy bezcłowej (w której oczekuje się na lot) można już wejść jedynie po sprawdzeniu dokumentów i karty pokładowej, a także po przejściu kontroli bezpieczeństwa. W tej obowiązkowo wykorzystywany jest wykrywacz metalu – w większości lotnisk w formie zwykłej bramki, choć te najbardziej zaawansowane posiadają już specjalnie do tego przeznaczone kapsuły.

Przy tym punkcie prześwietlany jest też bagaż, a dodatkowo sama ochrona lotniska może jeszcze przeprowadzić kontrolę osobistą (gdy na przykład zaświeci się lampka przy bramce lub mają jakieś podejrzenia).

System monitoringu

Choć tak naprawdę dopiero sami pracownicy ochrony mają pewnie świadomość jak bardzo objęty kontrolą jest cały teren lotniska, to z całą pewnością można powiedzieć, iż są to jedne z najlepiej monitorowanych miejsc. Pracuje tam cały system zarówno dużych urządzeń, jak i minikamer (np. takich https://www.spyshop.pl/minikamery-i-rejestratory-video-1), które mają na celu pokrycie wszystkich pomieszczeń i każdej strefy lotniska.

Można być pewnym, że nawet jeżeli nie widzimy żadnej kamery gołym okiem, to i tak jesteśmy monitorowani przez ochronę, wspieraną zarówno obsługą placówki, jak i często oddelegowanymi specjalnie w tym celu jednostkami policji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*