Zabezpieczenia do łóżeczek dziecięcych

Zabezpieczenia do łóżeczek dziecięcych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemowlęta spędzają większą część dnia w swoich łóżeczkach – poświęcając ten czas głównie na wypoczynek i zabawę. Aby zapewnić im maksymalny poziom bezpieczeństwa, warto zastosować szereg konkretnych rozwiązań ochronnych idealnie przystosowanych właśnie do łóżeczek. Pamiętajmy bowiem o tym, że małe dzieci są prawdziwymi wulkanami energii, co oznacza, że nieustannie wiercą się i dokazują. Godne polecenia są przede wszystkim specjalne barierki ochronne wykonane z naturalnego drewna.

Zdrowie maluszka to priorytet 

Wspomniane we wstępie barierki bardzo skutecznie zabezpieczają dziecko przed przypadkowym wypadnięciem z łóżeczka w trakcie radosnych figli czy nawet podczas snu. Ich ogromną zaletą jest wysoka łatwość montażu, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz uniwersalne przeznaczenie (nadają się nie tylko dla niemowląt, ale również maluchów w wieku kilku lat).

Drugie niezwykle wartościowe rozwiązanie to miękkie ochraniacze na szczebelki i inne elementy konstrukcyjne. Bardzo dobrze chronią one główkę przed otarciem o twardy materiał oraz kończyny przed dowolnymi urazami. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się modele plecione, wypełnione antyalergicznymi kulkami i pokryte bawełnianą poszewką. Są one dostępne na stronie https://zaira.pl/posciel-do-lozeczka/ochraniacze-do-lozeczka.

Oprócz tego z pewnością warto zaopatrzyć się w siatkę zabezpieczającą mocowaną za pomocą rzep, linek gumowych lub opasek zaciskowych, a ponadto w osłonki gryzakowe na górne krawędzie łóżeczka (są niezbędne w przypadku ząbkujących niemowląt).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*