Zakładamy ogród marzeń

Zakładamy ogród marzeń
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny ogród marzeń każdy posiada we własnej głowie, co oznacza po prostu, że pozostaje on kwestią bardzo indywidualną zależną od wielu czynników: gustu, doświadczeń, wcześniejszych inspiracji. Zanim jednak dojdzie do jego realizacji, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą cel przybliżyć i łatwiej zabrać się do jego wykonania. Bardzo ogólne pytanie, jak ma wyglądać, można rozbić na szczegółowe dotyczące tego, co ma się w nim znajdować, jakie rośliny, ale też dodatki aranżacyjne. Czy ma to być ogród przeznaczony do relaksu, a może zabaw dla dzieci? Powinien przypominać alejkę parkową lub spełniać wymogi minimalistycznego projektu? Poszukanie wyjaśnień na te zagadnienia z pewnością uczyni proces wykonywania projektu bardziej efektywnym.

Co oprócz kwiatów?

Większości z nas ogród kojarzy się z przepięknie kwitnącymi kwiatami różnego gatunku. Z całą pewnością nie wolno o nich zapomnieć podczas przygotowywania projektów. Warto jednak rozważyć czy będą one sadzone w ziemi, a może lepiej skorzystać z nowoczesnych donic. Ta druga opcja doda nieco sznytu projektowi i wprowadzi powiew współczesnych trendów.

Poza roślinami należy rozważyć czy przeznaczymy miejsce na altanki oraz niezwykle praktyczne kominki ogrodowe, które pozwolą miło spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Ciekawym pomysłem mogą być oczka wodne, a nawet fontanny. Ozdabianie ogrodu może też obejmować tradycyjne skalniaczki, mosty nad zbiornikami wodnymi czy też figurki lub posągi. Wystarczy przełożyć marzenia na całkiem realną rzeczywistość.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*