Zakładamy ogród marzeń

Własny ogród marzeń każdy posiada we własnej głowie, co oznacza po prostu, że pozostaje on kwestią bardzo indywidualną zależną od wielu czynników: gustu, doświadczeń, wcześniejszych inspiracji. Zanim jednak dojdzie do jego realizacji, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pozwolą cel przybliżyć i łatwiej zabrać się do jego wykonania. Bardzo ogólne pytanie, jak ma wyglądać, można rozbić na szczegółowe dotyczące tego, co ma się w nim znajdować, jakie rośliny, ale też dodatki aranżacyjne. Czy ma to być ogród przeznaczony do relaksu, a może zabaw dla dzieci? Powinien przypominać alejkę parkową lub spełniać wymogi minimalistycznego projektu? Poszukanie wyjaśnień na te zagadnienia z pewnością uczyni proces wykonywania projektu bardziej efektywnym.

Co oprócz kwiatów?

Większości z nas ogród kojarzy się z przepięknie kwitnącymi kwiatami różnego gatunku. Z całą pewnością nie wolno o nich zapomnieć podczas przygotowywania projektów. Warto jednak rozważyć czy będą one sadzone w ziemi, a może lepiej skorzystać z nowoczesnych donic. Ta druga opcja doda nieco sznytu projektowi i wprowadzi powiew współczesnych trendów.

Poza roślinami należy rozważyć czy przeznaczymy miejsce na altanki oraz niezwykle praktyczne kominki ogrodowe, które pozwolą miło spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny. Ciekawym pomysłem mogą być oczka wodne, a nawet fontanny. Ozdabianie ogrodu może też obejmować tradycyjne skalniaczki, mosty nad zbiornikami wodnymi czy też figurki lub posągi. Wystarczy przełożyć marzenia na całkiem realną rzeczywistość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − osiem =