Zalety drewna klejonego

Zalety drewna klejonego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno klejone jest powszechnie wykorzystywane do budowy rozmaitych konstrukcji, takich jak choćby podłogi, schody, okna, wiązary dachowe, wiaty garażowe, huśtawki ogrodowe, altany czy hamaki. Powstaje zawsze w procesie warstwowego sklejenia ze sobą kilku cienkich desek. Przez fachowców jest cenione przede wszystkim za znakomite parametry o charakterze fizyko-chemicznym. Jeśli w najbliższej przyszłości zamierzamy kupić drewno klejone, powinniśmy się koniecznie zapoznać z ofertą zaprezentowaną na https://superdrew.pl/oferta/superdrew-oferta-tartak/konstrukcyjne-elementy-klejone/.

Mnóstwo korzyści, a cena wyjątkowo rozsądna 

Kluczową zaletą drewna klejonego jest bez wątpienia wysoka odporność na destrukcyjne działanie ognia. Po kontakcie z nim zwęgleniu ulega jedynie zewnętrzna warstwa, natomiast wewnętrza pozostaje nienaruszona. Dzięki temu dana konstrukcja może zostać z powodzeniem odbudowana. Drugi wartościowy atut omawianego materiału to duża podatność na wyginanie oraz nadawanie różnorodnych kształtów – np. elipsy, łuku bądź koła. Daje to szansę na tworzenie niepowtarzalnych projektów, często wyjątkowo efektownych.

Warto ponadto wspomnieć o ponadprzeciętnej wytrzymałości na niekorzystne warunki atmosferyczne, wynikającej z procesu impregnowania i innych zabiegów technologicznych. Decydując się na wykorzystanie drewna klejonego, mamy pewność, że nie rozklei się ono ani nie rozwarstwi po krótkim czasie. Inne istotne zalety to przede wszystkim świetne walory estetyczne, łatwość oraz optymalna szybkość montażu, w zasadzie nieograniczone możliwości zastosowania, zdolność biodegradacji oraz atrakcyjna cena (w zestawieniu z właściwościami).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*