Zalety i zastosowanie papieru kredowego

Zalety i zastosowanie papieru kredowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Papier kredowy to jeden z powszechnych materiałów używanych w branży poligraficznej. Należy do kategorii papierów powlekanych, czyli pokrytych mieszanką pigmentu mineralnego i specjalnego kleju. Dzięki temu odznacza się wyjątkowo gładką powierzchnią, która jest bardzo przyjemna w dotyku oraz atrakcyjna wizualnie. Obecnie dużą popularnością cieszy się zwłaszcza papier kredowy o wykończeniu błyszczącym, dostępny m.in. na https://www.ebiuromax.pl/papier-kredowy-a4-135g-50-blyszczacy.html.

Istotny nośnik reklamy 

Papier kredowy (bezdrzewny) wyróżnia się przede wszystkim świetnymi walorami estetycznymi (nieskazitelna biel, wygładzona struktura zewnętrzna itp.), niską nasiąkliwością i całkowitą nieprzezroczystością, co do minimum ogranicza ryzyko prześwitywania farby. Jest przy tym dostępny w gramaturze od 90 do nawet 350 g/m2. Wersja matowa charakteryzuje się sporą sztywnością i bezrefleksyjną powierzchnią, natomiast wersja błyszcząca znakomicie podkreśla kolor ostatecznego napisu bądź rysunku.

Ze względu na swoje właściwości dekoracyjno-użytkowe, tego rodzaju papier jest wykorzystywany głównie do wydruku wysokojakościowych, oficjalnych materiałów, takich jak choćby zaproszenia ślubne, artystyczna papeteria, eleganckie wizytówki biznesowe, dyplomy, winietki na stoły weselne i karty z menu restauracyjnym. Znajduje ponadto szerokie zastosowanie w dziedzinie reklamy, gdzie służy m.in. do produkcji ulotek promocyjnych, katalogów, folderów, plakatów oraz teczek ofertowych. Dodajmy, że sprawdza się nie tylko w nowoczesnym druku cyfrowym, ale też tradycyjnym offsetowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*