Zależność tempa wzrostu dziecka względem wad stóp i postawy

Zależność tempa wzrostu dziecka względem wad stóp i postawy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci rosną bardzo szybko. W tych wczesnych latach życia nietrudno więc o pojawienie się wad układu ruchu. Rodzic powinien bacznie obserwować, czy dziecko prawidłowo chodzi i zachowuje właściwą postawę. Nierozwiązane w dzieciństwie problemy mogą prowadzić do rozwijania się chorób kości, mięśni i stawów w dorosłym życiu.

Od wady stóp do wad postawy

Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko powstawania wad stóp i postawy? Z pomocą może przyjść nam specjalistyczne obuwie dla dziecka, np. buty z obcasem Thomasa. W naturalny sposób wspierają stopę dziecka podczas chodzenia, nie obciążając jej. Pomagają zapobiegać np. płaskostopiu lub koślawieniu kolan i zachować właściwą sylwetkę podczas chodzenia. Powstają one przy udziale profesjonalistów oraz z najlepszych materiałów, dzięki czemu są bezpieczne i trwałe.

Na rynku znajdziesz buty profilaktyczne dla dzieci w wielu różnych rodzajach. Wybór powinien spełnić oczekiwania zarówno rodziców, którzy chcą dbać o zdrowie swoich pociech, jak i samych dzieci, które docenią kolorowe wzornictwo oraz wygodę użytkowania. Takie obuwie nie ogranicza także w żaden sposób ruchów dziecka, więc w żadnym razie nie trzeba tu wybierać między profilaktyką a dobrą zabawą czy sportem.

Ważne by w sytuacji, gdy coś w sposobie chodzenia lub postawie dziecka zaniepokoi rodzica, skonsultować swoje podejrzenia z lekarzem ortopedą. Leczenie może wtedy wymagać indywidualnie dobranego obuwia lub modyfikacji wkładek. Nie należy także zapomnieć o odpowiedniej rehabilitacji, które jest niezbędna do korekcji powstałych już wad układu ruchu. Pamiętając o tych kilku rzeczach, można być spokojnym, że dziecko w przyszłości podziękuje nam za zdrowy kręgosłup i sprawne stawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*