Zawód inżynier – jak zacząć?

Zawód inżynier – jak zacząć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możesz zostać inżynierem, jeśli masz pasję do rozwiązywania problemów i lubisz pracować rękami. Świat potrzebuje inżynierów do projektowania i budowania mostów, budynków, dróg, pociągów i innych konstrukcji, które czynią nasze życie łatwiejszym i wygodniejszym.

Czym jest inżynieria?

Inżynieria to praktyczne zastosowanie wiedzy naukowej w celu rozwiązywania problemów w świecie rzeczywistym. Inżynierowie pracują w wielu dziedzinach, takich jak inżynieria lotnicza i kosmiczna, inżynieria lądowa, inżynieria elektryczna, inżynieria środowiska, inżynieria przemysłowa i inżynieria mechaniczna. Inżynieria to szeroka dziedzina, z wieloma różnymi dyscyplinami i opcjami pracy. Niektóre z nich wymagają tytułu licencjata; niektóre wymagają jedynie tytułu magistra. Niektóre są praktyczne, a niektóre są bardziej teoretyczne. Niektóre są bardzo lukratywne, podczas gdy inne sprawiają, że walczysz, aby związać koniec z końcem.

Kto może zostać inżynierem?

W wielu przypadkach nie będziesz potrzebował tytułu naukowego inżyniera, aby kontynuować karierę jako inżynier. Niektóre zawody wymagają jedynie ukończenia kursu kierunkowego, np. ze strony https://www.cadsol.pl/ lub świadectwa policealnego szkolenia zawodowego. Inne wymagają tytułu licencjata w pokrewnej dziedzinie, takiej jak nauki ścisłe lub matematyka z kursami specyficznymi dla tematów inżynieryjnych. Stopień magistra może być wymagany do zaawansowanych studiów lub badań w niektórych dziedzinach inżynierii, takich jak inżynieria cywilna lub chemiczna. W przypadku wielu stanowisk w branży budowlanej, zanim będziesz mógł ubiegać się o pracę na stanowisku podstawowym, będziesz potrzebował co najmniej dwóch lat doświadczenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*