Zmiana wystroju salonu – jak tego dokonać bez generalnego remontu?

Zmiana wystroju salonu – jak tego dokonać bez generalnego remontu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odświeżenie wnętrza nie musi wiązać się z koniecznością przeprowadzenia długiego i kosztownego remontu. Z pozoru nieinwazyjna zmiana wystroju salonu może również przynieść spektakularny efekt. Wymiana zniszczonej szafki czy zainwestowanie w nowoczesne ławy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Większość zmian można przeprowadzić w weekend, czy nawet w jeden dzień. Wystarczy odrobina chęci, kreatywności i zaangażowania.

Ściany

Zmiana koloru ścian diametralnie zmienia dotychczasowe wnętrze. W przypadku jasnych ścian ciekawym rozwiązaniem jest zaakcentowanie mocnym kolorem tylko jednej ściany. Do przemalowania pokoju nie trzeba wynajmować ekipy remontowej. Z pewnością bez trudu każdy sobie z tym poradzi. Można pokusić się nawet o samodzielne tapetowanie. Obecnie dostępne tapety są w przeróżnych wzorach i kolorach. Można wybierać w motywach roślinnych, geometrycznych, czy orientalnych. Kosztowniejszym rozwiązaniem jest fototapeta, która na pewno zrobi imponujące wrażenie na gościach.

Meble i dodatki

Wymiana mebli to najprostszy sposób na widoczną metamorfozę wnętrza. Nowa lampa, komoda, stolik pod telewizor lub kawowy z całą pewnością odświeży pokój. Bogatą ofertę różnego rodzaju stolików można znaleźć na stronie https://meble24sklep.pl/stoliki-do-salonu-113. Warto również zakupić kolorowe dodatki typu wazony, świece, poduszki, zasłony czy dywanik. W przypadku braku funduszy można samemu przerobić akcesoria lub odnowić umeblowanie. W celu pomalowania wyposażenia warto użyć farby akrylowej bądź kredowej, która jest ostatnio bardzo popularna. Przy użyciu taśmy malarskiej można wyznaczyć wzory typu paski, czy trójkąty, wówczas mebel nabierze skandynawskiego wyglądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*