Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Pixabay/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to miejsce, w którym hodujemy różnego rodzaju rośliny ozdobne oraz drzewka owocowe, a także wypoczywamy wraz z całą rodziną. Niestety w okresie wiosennym i letnim przestrzeń ta jest nawiedzania przez liczne szkodniki w postaci owadów, gryzoni czy ślimaków. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów i metod, które pozwolą nam skutecznie pozbyć się niechcianych gości. Warto na przykład pomyśleć o opryskach na komary w ogrodzie albo zasadzeniu konkretnych roślin mających działanie odstraszające. 

Nie utrudniaj sobie życia

Jeśli w naszym przydomowym ogrodzie mamy problem z drobnymi, latającymi insektami, najlepszym sposobem na pozbycie się ich będzie zastosowanie chemicznych preparatów. Opryski na muchy, komary i mszyce należy wykonywać w bezchmurne dni, tak aby deszcz nie zmył ich z powierzchni roślin. Specjalne środki można znaleźć na https://www.profesjonalneopryski.pl/50-opryski-na-muchy. Warto też umieścić w ogrodzie lampę owadobójczą, zwabiającą insekty mocnym światłem, a następnie rażącą je prądem.

Z kolei w przypadku ślimaków zaleca się po prostu ich pozbieranie i wywiezienie do lasu albo na łąkę. Aby usprawnić proces ich poszukiwania, wykopmy nieduży dołek i połóżmy w nim kawałki jabłka, ewentualnie liście kapusty, które są dla ślimaków prawdziwym przysmakiem. Inną metodą jest posadzenie konkretnych gatunków roślin, których zapach skutecznie odstrasza – mowa tutaj np. o cebuli, szałwii czy tymianku. Ta sama metoda działa również na myszy, reagujące alergicznie choćby na bazylię, nostrzyk i czosnek. Do ich zwalczenia można też wykorzystać jeża albo specjalne trutki dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Opisane powyżej sposoby są proste, a jednocześnie bardzo efektywne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*