Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wag?

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje wag?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od laboratorium do hali przemysłowej

Profesjonalizm wielu branż wymaga użycia specjalistycznych odważników. Począwszy od znanego wszystkim mierzenia ciężaru ludzi, przez mikrowagi laboratoryjne, skończywszy na tych kilkutonowych przemysłowych. Jakie są rodzaje wag i do czego służą?

Wagi sklepowe

Wagi sklepowe umożliwiają precyzyjne ważenie produktów, pozwalające na zachowanie dokładności względem klienta i stanu inwentarza. Zarówno w handlu stacjonarnym, jak targowym i obwoźnym, istnieje potrzeba posiadania urządzenia idealnie dobranego do potrzeb sprzedawcy. Do wyboru są również wagi drukująco-etykietujące, które poszerzają zakres działania o przydatne funkcje, ułatwiając pracę w sklepie.

Wagi laboratoryjne

Zaawansowane urządzenia pomiarowe stosowane w branży chemicznej, kosmetycznej i farmaceutycznej oferuje m.in. firma RADWAG Wagi te dzielą się na: ultra-mikrowagi, mikrowagi, wagi analityczne, wagi precyzyjne i wagosuszarki. W zależności od zapotrzebowania, laboratorium może zdecydować się na produkt o adekwatnym poziomie precyzyjności oraz funkcjonalności produktu.

Wagi przemysłowe

W warunkach przemysłowych używane są wyspecjalizowane wagi przeznaczone do ciężaru liczonego w setkach kilogramów lub w tonach. Najważniejsza w tym przypadku jest trwałość, stabilność i jakość. Mają one zapewnić dokładność i bezpieczeństwo odczytów. W przemyśle spożywczym i każdym innym, w którym niezbędna jest kontrola statystyczna, dodatkowo stosuje się wagi kontrolne KTP.

Wagi medyczne

Do kontroli wagi ludzi używa się wag medycznych – oprócz tych standardowych – osobowych, gabinety medyczne zaopatrują się w wagi niemowlęce oraz krzesełkowe i łóżkowe. Dwa ostatnie rodzaje służą przy pomiarze ciężaru osób niepełnosprawnych ruchowo lub tymczasowo unieruchomionych. Również gabinety weterynaryjne mają do dyspozycji takie profesjonalne sprzęty zadedykowane zwierzętom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*