Jakiego typu prace stolarskie można sobie ułatwić przy pomocy plotera?

Jakiego typu prace stolarskie można sobie ułatwić przy pomocy plotera?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy ploter może przydać się stolarzowi? Oczywiście, że tak. Nawet bardzo. Urządzenia tego typu pozwalają w dużym stopniu ułatwić sobie pracę w zakładzie stolarskim, a wiele z nich jest przeznaczonych właśnie pod ten cel. Dla stolarza najistotniejszymi rodzajami ploterów okażą się na pewno ploter frezujący oraz tnący, gdyż to właśnie dzięki nim obróbka drewna, elementów drewnianych i materiału na tapicerkę jest dużo prostsza, niż gdy obrabia się je ręcznie. Dlatego jeśli chcemy zwiększyć produktywność i obroty zakładu, warto pomyśleć o tych urządzeniach.

Automatyczna obróbka drewna

Ploter frezujący do drewna jest maszyną, którą wykorzystamy zarówno do obróbki surowego materiału, jak i do dopieszczenia wykończeń danego elementu. Musimy o nim myśleć jak o frezarce CNC, czyli za pomocą komputera ustalamy wybrany wzór lub głębokość cięcia, a ploter automatycznie wykona swoje zadanie, zachowując przy tym bardzo wysoką precyzję. Wycinanie wzorów w konkretnych elementach drewnianych, czy też obrabianie większych elementów pod odpowiedni kształt również nie stanowi tu żadnej przeszkody.

Warto również pomyśleć o tym, co może nam dać ploter tnący używany. Piszemy o modelu używanym, gdyż praktycznie niczym nie różni się od od nowych urządzeń – jest w stu procentach sprawny, a ślady użytkowania, jakie możemy na nim dojrzeć w ogóle nie wpływają na efekty pracy. Jedynie cena jest dużo niższa, co powinno zadowolić nas mocno ucieszyć. Ploter tnący również przyda się w warsztacie stolarskim, ponieważ pozwala szybko i precyzyjnie ciąć drewno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*