Dlaczego nie korzystamy z porad seksuologa online?

Dlaczego nie korzystamy z porad seksuologa online?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z pomocy seksuologa korzysta coraz więcej osób. Mimo to reprezentowana przez takiego specjalistę dziedzina wiedzy wciąż dla wielu pozostaje tajemnicą. Ludzie obawiają się rozmawiać o problemach z seksem, nie mówiąc już o dzieleniu się nimi z obcą osobą. Czasami jednak to właśnie z kimś nieznajomym łatwiej podzielić się swoimi wątpliwościami. Ułatwioną komunikację, a dla wielu większe poczucie komfortu, zapewnia seksuolog online. Taka forma pomocy zyskuje na znaczeniu, choć nadal jest słabo znana.

Poznać szczegóły współpracy

Ludzie obawiają się korzystania z terapii internetowej, ponieważ nie znają jej zasad. W przełamaniu strachu czy niechęci kluczowe jest poznanie szczegółów współpracy ze specjalistą. Seksuolog świadczy podobne usługi jak psycholog online. Pacjent może się z nim porozumiewać zdalnie za pośrednictwem wybranego kanału komunikacji. Niektórzy preferują rozmowy wideo, inni wolą pisać wiadomości mailowe. Najważniejsze to dobrać sposób kontaktu do potrzeb konkretnej osoby. Doświadczony seksuolog online dopasowuje się do pacjenta i jest w stanie stworzyć mu możliwie komfortowe warunki do rozmowy.

Seks jako temat tabu

Na wciąż ograniczone zainteresowanie terapią online z udziałem seksuologa wpływa instynktowne poczucie zażenowania, wywoływane rozmową o seksie. Na szczęście jednak to się zmienia. Życie seksualne zaczyna być uznawane za istotny element ludzkiej egzystencji. Jeżeli na tym polu pojawiają się problemy, to coraz częściej podejmuje się kroki w kierunku poprawy sytuacji. Jedną z metod działania może być internetowe spotkanie z seksuologiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*