Dlaczego warto mieć zdjęcie z dziadkami?

Dlaczego warto mieć zdjęcie z dziadkami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas nie ma w domu ramek ze zdjęciami? Raczej nie znajdzie się osoba, która takich nie posiada. To niczym wielopokoleniowa tradycja, wpisana w naszą kulturę. Faktem jest, że uwielbiamy robić sobie zdjęcia, a postępy technologiczne i coraz to nowsze sprzęty sprzyjają temu z roku na rok coraz bardziej.

Jakie fotografie najczęściej widnieją w ramkach? Oczywiście te z najważniejszych uroczystości – ślub, komunia, chrzest, czy też inne zdjęcia rodzinne. Warto zastanowić się, czy czasem jednak kogoś na tych zdjęciach nie brakuje?

Pamiętajmy o dziadkach i babciach

Oni nie zawsze lubią się fotografować. Nie przywykli do aparatów tak jak my, młodsze pokolenia. Miło by było mieć zdjęcie z babcią i dziadkiem, prawda? Czasami jednak uświadamiamy sobie to za późno. Życie pędzi, a my w tym pędzie często zapominamy o tym, co tak naprawdę ważne.

Zapominamy, aby spędzić trochę czasu z tymi, którzy powoli zbliżają się do końca tej drogi. Nie myślimy o tym, że kiedyś może ich zabraknąć. Zdjęcie z dziadkami to przede wszystkim przepiękna pamiątka. Coś, co przywoła niejednokrotnie wspomnienia, tęsknotę, a także uśmiech.

My też będziemy dziadkami

Mimo, że o tym się na co dzień nie myśli – to fakt, my również się kiedyś zestarzejemy. Będziemy opowiadać wnukom o swoich dziadkach, przeżyciach, rodzinnych historiach, tak jak to robili bądź robią do dziś nasi dziadkowie. Większość z nas zna tę magię, gdy wyciąga się gdzieś ze strychu stare zakurzone albumy i ogląda się zdjęcia ze świata, którego my dziś nie znamy. Zadbajmy o to, by i nasi wnukowie za kilka lub kilkadziesiąt lat również mogli tej magii doświadczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*