Dobór pościeli do rodzaju łóżka

Dobór pościeli do rodzaju łóżka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy mowa o urządzaniu sypialni, nie wolno zapomnieć o wyborze odpowiadającej wymiarom łóżka pościeli. Dotyczy to każdego rodzaju łóżka: od dziecięcego, poprzez pojedyncze aż do małżeńskiego. Jak zatem dobrać pościel do modelu łóżka? Od czego zacząć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Nie unikniesz mierzenia

Aby dowiedzieć się jaki rozmiar pościeli potrzebujemy, najpierw należy poznać wymiary samego łóżka, a właściwie materaca. Zdarza się, że producenci umieszczają na swoich produktach informację o tym, jaki rozmiar materaca odpowiada wymiarom pościeli. To duże ułatwienie, ponieważ mamy wtedy pewność, że materiał będzie idealny dla naszego łóżka.

Obecnie na rynku istnieją następujące wymiary pościeli ułożone w kolejności od najmniejszych do największych: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200. Każdy z dwóch wymiarów określony jest w jednostce miary, jaką są centymetry. Pierwszy oznacza szerokość, a drugi długość. Rozmiary pościeli 160×200 wybierane są obecnie najczęściej, ponieważ właśnie takimi łóżkami dysponują Polacy.

Najczęściej o kołdrze 140×200 mówi się, że jest przeznaczona do łóżek pojedynczych ze względu na swoje małe wymiary lub może być jedną z dwóch znajdujących się na łożu małżeńskim. Innym modelem kompatybilnym z łóżkami dziecięcymi, młodzieżowymi lub po prostu dla singli jest pościel o wymiarach 160×200. Z kolei największe rozmiary zarezerwowane są dla łóżek podwójnych. Przy wyborze pościeli, warto pamiętać, by była ona nieco większa, aby móc swobodnie się nią otulić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*