Komputer nowy czy używany?

Komputer nowy czy używany?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zalety komputerów nowych

Zakup nowego komputera stacjonarnego lub laptopa wiąże się z koniecznością wydania kilku tysięcy złotych. W zamian otrzymuje się nieużywany sprzęt, na który producent udziela zwykle rocznej lub kilkuletniej gwarancji. Wielu producentów oferuje gwarancję door to door, co oznacza, że w przypadku awarii serwisant przyjedzie we wskazane miejsce, odbierze uszkodzony sprzęt, a po jego naprawie wróci ze sprawnym komputerem.

Niewątpliwą zaletą nowych komputerów jest także to, że są pozbawione ukrytych wad, nie kupuje się więc kota w worku. Decydując się na używany sprzęt, nie można mieć pewności, czy elementy znajdujące się w jego wnętrzu są zgodne z opisem.

Zaletą nowych komputerów jest także ich niezawodność i znakomita wydajność. Jest to szczególnie ważne w przypadku grafików, którzy potrzebują sprzętu o dużej mocy obliczeniowej. Taką moc oferują jedynie nowe komputery graficzne, pełne najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Zalety komputerów używanych

Podstawową zaletą, jaką mają komputery używane, jest niska cena. Urządzenia o dobrych parametrach technicznych, które jeszcze kilka lat wstecz uchodziły za demony prędkości, są często dostępne w sprzedaży za niewielkie pieniądze.

Zakup komputerów używanych powinny rozważyć m.in. te osoby, które korzystają jedynie z podstawowych narzędzi, takich jak edytory tekstu. W takim przypadku kupowanie nowego sprzętu jest nieopłacalne, ponieważ jego możliwości i tak nie zostaną w pełni wykorzystane. Kupując np. używany model laptopa, można wybrać model, który ma najlepsze opinie i cieszy się dużą popularnością klientów.

Niestety nie wszystkie nowe modele komputerów wypuszczane przez producentów do sprzedaży są udane i niezawodne. Wybierając nowy komputer, nie można mieć więc pewności czy nie nabyło się właśnie kosztownego bubla, który będzie sprawiał wiele problemów w codziennej pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*