Dokąd pojechać zimą na narty?

Dokąd pojechać zimą na narty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd na narty to doskonały sposób na spędzenie ferii lub urlopu zimą. W Europie jest wiele miejsc, które oferują doskonałe warunki do uprawiania tego rodzaju aktywności. Przed wyborem konkretnej destynacji warto zapoznać się z tym, co oferują najpopularniejsze z nich.

Najpopularniejsze kurorty narciarskie

Południe Polski oferuje narciarzom wiele malowniczych miejsc. Jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości jest Wisła oraz położony niedaleko Karpacz. Znajduje się w nich wiele tras narciarskich o różnym stopniu trudności, dlatego każdy nawet początkujący narciarz będzie mógł na nich doskonalić swoje umiejętności. Innymi równie popularnymi miejscami, które oferują turystom szereg atrakcji jest Zakopane oraz inne tatrzańskie miejscowości.

Duża część Polaków woli jednak spędzać zimowy urlop poza granicami kraju. Najpopularniejszym kierunkiem, który wybierają narciarze są Włochy. To na ich terenie znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie, który oferuje ponad 1200 km tras o różnym stopniu zaawansowania. Praktycznie cały sezon, który trwa od grudnia do początku kwietnia świeci tam słońce, dzięki czemu warunki do uprawiania sportów zimowych są wręcz idealne. Dużym zainteresowaniem cieszą się także regiony Francji oraz Szwajcaria, która oferuje nie tylko doskonałe trasy narciarskie, ale także pyszną kuchnię. Wyprawy w te malownicze rejony Europy organizuje m.in. firma WinterEvent, która oferuje swoim klientom wyjazdy komfortowymi busami wraz z zakwaterowaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*