Eventowiec – kim jest i dlaczego warto nim zostać

Eventowiec – kim jest i dlaczego warto nim zostać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest to oficjalne określenie, aczkolwiek bardzo proste do zapamiętania. Eventowiec to nikt inny, jak organizator wydarzeń – człowiek gotowy do działania przy zarządzaniu projektami i wdrażający w życie małe oraz wielkie imprezy. Nie wiesz jak zorganizować ślub? Event manager (to kolejne określenie tego stanowiska) jest do Twojej dyspozycji. Jedziesz na wielki festiwal muzyczny? Zastanów się, że nad całym procesem siedzi taka jedna zorganizowana osoba. 

Dlaczego praca w branży eventowej?

Z pewnością ogromnym atutem pracy przy organizacji wydarzeń jest ciągły rozwój zawodowy, który pozwala z czasem otrzymać awans. Kompetencje poszerzane są z każdym nowym projektem, gdyż nie ma dwóch takich samych wydarzeń. Należy pamiętać również o dość istotnym aspekcie tej pracy, czyli zarobkach. Organizacja wydarzeń, w zależności od doświadczenia zawodowego wiąże się z pensjami między 3, a 10 tysięcy złotych. 

Jak mogę zacząć?

Jeżeli zainteresowała Cię opcja pracy jako organizatora wydarzeń (mniejszych jak i większych), ale czujesz, że nie masz doświadczenia, to nie musisz się również obawiać. Dostępne są kursy i szkoły dla Event Managerów i jednym z takich miejsc jest EMTG, czyli Event Manager Training Group. Po zakończonym szkoleniu możesz otrzymać certyfikat opatrzony oficjalnym hologramem Stowarzyszenia Branży Eventowej, który otworzy Ci bramy do organizowania zróżnicowanych wydarzeń. Na stronie są dostępne różne szkolenia, również przygotowane pod obecną sytuację pandemiczną i tworzenie wydarzeń Online. Wszelkie informacje można czerpać właśnie stamtąd, w jasny i przejrzysty sposób zapoznając się z ofertami szkoleń oraz terminami ich realizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*