Ferie zimowe a początek uprawiania sportów zimowych

Ferie zimowe a początek uprawiania sportów zimowych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy okres uprawiania takich sportów jak narciarstwo czy snowboarding jest uzależniony od trwania ferii zimowych? Oczywiście że nie! Choć wielu osobom może się to wydawać niemożliwe, czas ferii zimowych absolutnie nie ogranicza nas przed trenowaniem poza sezonem.

Wszystko zależy oczywiście od warunków na stokach, ale jeśli są one odpowiednie, to pierwsze wypady na stoki możemy robić już w listopadzie. Sklepy snowboardowe czy narciarskie oferują nam sprzęt i odzież na każdą pogodę. Słońce, deszcz czy śnieżna zawierucha. Nic nas nie ogranicza przed uprawianiem ulubionych sportów. 

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę ze snowboardem?

Jeżdżenie poza sezonem wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jest zdecydowanie luźniej w kolejkach do wyciągów, jak i na samych stokach. Tańsze są same karnety zjazdowe, często nieporównywalnie do cen z okresu ferii. Poza tym, jeśli zdecydujemy się na dłuższy, kilkudniowy wypad spotkamy się ze zdecydowanie niższymi cenami również za pobyt. Choć na pewno nie będzie takiego wyboru pokoi czy apartamentów jak w okresie ferii, to każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego. Mniej możliwości może być również z wypożyczeniem sprzętu, ponieważ niektóre wypożyczalnie mogą być jeszcze zamknięte. Nie stanowi to jednak problemu, gdy posiadasz własny sprzęt lub wypożyczysz go w całorocznej wypożyczalni.

Choć jeżdżenie na nartach czy snowboardzie poza sezonem ferii zimowych ma swoje wady i zalety, może okazać się doskonałą opcją szczególnie dla osób, które z tymi sportami miały już do czynienia. Jeśli nie musisz zaprzątać sobie głowy wypożyczaniem sprzętu na miejscu, a na stoku radzisz sobie w każdych warunkach będzie to idealna perspektywa dla ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*