Izolacja domu – najlepsze materiały

Izolacja domu – najlepsze materiały
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie domu o izolacji wysokiej jakości prowadzi do niskich kosztów ogrzewania. Te z kolei stanowią znaczące obciążenie budżetu domowego. Nowe domy i tak muszą spełniać wymagające normy prawne, ale warto również zadbać o odpowiednie zaizolowanie tych starszych. Artykuł będzie dotyczył najlepszych materiałów izolacyjnych dla domu (ze szczególnym naciskiem na ochronę termiczną rurociągów).

Izolacja przegród budowlanych

Pierwszą dużą kategorią jest izolacja przegród budowlanych. Można wymieniać poszczególne materiały, ale najważniejsze jest w tym przypadku uwzględnienie współczynnika przenikania ciepła U. Im będzie on niższy, tym skuteczniejsza będzie izolacja. W przypadku ścian zewnętrznych od lat sprawdza się styropian wysokiej jakości. Ten sam materiał można wykorzystać do ocieplenia poddasza, ale w tym przypadku często lepsze okazują się wełna mineralna lub pianka poliuretanowa.

Izolacja rurociągów

Inną kategorią jest ocieplenie rurociągów. Pokrycie ich odpowiednim materiałem izolacyjnym prowadzi do uniknięcia strat ciepła podczas transportu. Dzięki temu cała energia dociera tam, gdzie potrzebujemy jej najbardziej. Do takich zastosowań najlepiej nadają się elementy z wełny mineralnej, polietylenowe (pe), poliuretanowe czy kauczukowe. Każdy z rodzajów takiej izolacji o wysokiej jakości można znaleźć w sklepie internetowym https://protor.pl/izolacje. Zaletą pianki poliuretanowej jest bardzo duża odporność na wilgoć. Wełna mineralna jest bardzo odporna na wysokie temperatury. Kauczuk jest stosowany głównie w chłodnictwie. Pianka poliuretanowa to najpopularniejsze rozwiązanie, ale w wielu przypadkach izolacja z wełny mineralnej może okazać się nieco skuteczniejsza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*