Aparat ortodontyczny – inwestycja w piękny uśmiech

Aparat ortodontyczny – inwestycja w piękny uśmiech
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie ortodontyczne to coraz częściej zauważalny w naszym społeczeństwie sposób dbania o zęby. Do głównych przyczyn noszenia aparatu zalicza się nie tylko wady zgryzu, ale także chęć posiadania pięknego, białego uśmiechu. Bardzo duża część ludzi wstydzi się szeroko uśmiechać z powodu krzywych zębów, które są dość dużym kompleksem. Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny? Kiedy jest to wręcz wymagane i po jakim czasie możemy spodziewać się widocznych efektów?

Kiedy powinniśmy założyć aparat?

Najczęstszym wskazaniem do leczenia ortodontycznego są wady zgryzu, które mogą być wrodzone lub nabyte z czasem z powodu np. niewłaściwych nawyków z dzieciństwa. Niektóre z tych dolegliwości mogą mieć także niekorzystny wpływ na zdrowie pacjenta, które mogą objawiać się ścieraniem zębów i ich przeciążeniem. W przypadku stwierdzonej wady ciężej nam także utrzymać higienę jamy ustnej, a szansa na pojawienie się próchnicy dość mocno wzrasta. Aparat można założyć także z powodu wspomnianych już krzywych zębów, które dostarczają nam wielu kompleksów i sprawiają, że nie chętnie się uśmiechamy. Na stronie http://chillident.com/ znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które dotyczą sytuacji wymagających noszenia aparatu, samego procesu jego zakładania, jak i pożądanych efektów.

Efekty noszenia aparatu ortodontycznego

Noszenie aparatu wymaga od nas sporo cierpliwości, a na zadowalające efekty trzeba trochę poczekać. Zakłada się, że muszą minąć mniej więcej dwa lata, by zobaczyć widoczną różnicę. Rezultatem, jakiego oczekuje większość pacjentów ortodontycznych, jest piękny i zadbany uśmiech. Ponadto zęby są w lepszym stanie, nie ścierają się, a ich równomierne rozłożenie sprawia, że możemy dokładnie je umyć w każdym zakamarku jamy ustnej. Do ważniejszych zalet zalicza się także poprawienie wymowy, zwiększoną estetykę twarzy oraz opóźnienie procesów starzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*