Aparat ortodontyczny – inwestycja w piękny uśmiech

Leczenie ortodontyczne to coraz częściej zauważalny w naszym społeczeństwie sposób dbania o zęby. Do głównych przyczyn noszenia aparatu zalicza się nie tylko wady zgryzu, ale także chęć posiadania pięknego, białego uśmiechu. Bardzo duża część ludzi wstydzi się szeroko uśmiechać z powodu krzywych zębów, które są dość dużym kompleksem. Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny? Kiedy jest to wręcz wymagane i po jakim czasie możemy spodziewać się widocznych efektów?

Kiedy powinniśmy założyć aparat?

Najczęstszym wskazaniem do leczenia ortodontycznego są wady zgryzu, które mogą być wrodzone lub nabyte z czasem z powodu np. niewłaściwych nawyków z dzieciństwa. Niektóre z tych dolegliwości mogą mieć także niekorzystny wpływ na zdrowie pacjenta, które mogą objawiać się ścieraniem zębów i ich przeciążeniem. W przypadku stwierdzonej wady ciężej nam także utrzymać higienę jamy ustnej, a szansa na pojawienie się próchnicy dość mocno wzrasta. Aparat można założyć także z powodu wspomnianych już krzywych zębów, które dostarczają nam wielu kompleksów i sprawiają, że nie chętnie się uśmiechamy. Na stronie http://chillident.com/ znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które dotyczą sytuacji wymagających noszenia aparatu, samego procesu jego zakładania, jak i pożądanych efektów.

Efekty noszenia aparatu ortodontycznego

Noszenie aparatu wymaga od nas sporo cierpliwości, a na zadowalające efekty trzeba trochę poczekać. Zakłada się, że muszą minąć mniej więcej dwa lata, by zobaczyć widoczną różnicę. Rezultatem, jakiego oczekuje większość pacjentów ortodontycznych, jest piękny i zadbany uśmiech. Ponadto zęby są w lepszym stanie, nie ścierają się, a ich równomierne rozłożenie sprawia, że możemy dokładnie je umyć w każdym zakamarku jamy ustnej. Do ważniejszych zalet zalicza się także poprawienie wymowy, zwiększoną estetykę twarzy oraz opóźnienie procesów starzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =