Jak przygotować się do wymiany błotnika w aucie?

Jak przygotować się do wymiany błotnika w aucie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uszkodzenia części karoserii w aucie mogą zdarzyć się w różnych sytuacjach. Nie musi to być kolizja ani wypadek, wystarczy że samochód otrze się o gałęzie drzewa lub krzewu podczas parkowania. Wtedy pojawiają się rysy lub/i wgniecenia, które znacznie ujmują waloru wizualnego naszemu pojazdowi. Na szczęście można łatwo takie problemy rozwiązać, jeżeli uszkodzeniu uległy części wymienne, np. zderzaki lub przednie błotniki. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jaki sposób można samodzielnie przeprowadzić wymianę błotnika.

Zakup elementów

Pierwsze co należy zrobić, to zdobyć identyczny element, który będzie pasował do naszego modelu samochodu. Czasami, jednak są to sytuacje wyjątkowe, możliwe jest dopasowanie błotnika od bliźniaczego modelu pojazdu. Tyczy się to głównie starszych aut. Nowy lub używany element można znaleźć w autoryzowanym serwisie obsługi (ASO), na złomowisku, a także w różnych serwisach internetowych. Warto skorzystać ze sklepów, które specjalizują się w sprzedaży między innymi zamiennych błotników. Może to być np. https://www.franceauto.pl/.

Procedura wymiany

Przednie błotniki są bardzo łatwe w wymianie, ponieważ są one mocowane do reszty karoserii za pomocą śrub. Najpierw należy odkręcić przedni zderzak, ponieważ inaczej w większości aut nie da się dostać do wszystkich mocowań błotników. Następny etap to odkręcenie mocowań błotnika i ostrożne zdjęcie go z auta. Uszkodzone części karoserii, które zostały zdeformowane, mogą być trudne do usunięcia. Można w tym celu wspomóc się szlifierką. Zamocowanie nowego błotnika odbywa się w odwrotnej kolejności. Należy jednak pamiętać, by bardzo dokładnie ustawić element przed jego przykręceniem, tak by wszystkie krawędzie się zgadzały.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*