Jak wygląda licytacja komornicza?

Jak wygląda licytacja komornicza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Proces odzyskiwania długów jest skomplikowany i musi przebiegać według określonych reguł. Jakie są jego etapy? Co należy o nim wiedzieć, aby dobrze rozumieć jego dynamikę? Sprawdźmy!

Egzekucja należności krok po kroku

Komornik przeprowadza swoje działania na mocy postanowienia sądu. Sama licytacja majątku dłużnika nie jest niczym innym jak publiczną sprzedażą jego własności w celu uzyskania kwoty koniecznej do spłaty wierzycieli. Może wziąć w niej udział każdy, kto wcześniej wpłaci wadium. Tradycyjnie rozpoczyna się licytację od ceny wynoszącej 3/4 wartości prezentowanych dóbr. 

Proces trwa aż do uzyskania najwyższej należności za wystawione przedmioty, kosztowności lub nieruchomości. Znaczy to tyle, że nie istnieje górna granica ceny – właścicielem danej rzeczy zostaje ten, kto jest gotowy zapłacić za nią najwięcej. Każda licytacja musi być poprzedzona obwieszczeniem, aby wszyscy zainteresowani mogli się na niej stawić. Zazwyczaj  odbywa się ona w kancelarii komornika lub w miejscu zamieszkania dłużnika. Interesujące detale na temat tego typu postępowania można znaleźć na stronie: https://www.komornikgladzik.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*