Jakie dekoracje pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym?

Jakie dekoracje pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl nowoczesny kojarzy się przede wszystkim z minimalizmem, czyli celowym ograniczeniem elementów stricte dekoracyjnych. Priorytetem są rozwiązania użytkowe oraz wygoda. Nie oznacza to jednak, że wnętrza tego typu mają by całkowicie pozbawione bibelotów czy dekoracji ściennych – są one jak najbardziej pożądane, aczkolwiek podczas wyboru należy zachować umiar, zwracając jednocześnie na charakter wybranych drobiazgów.

Ponadczasowość stylu nowoczesnego

Styl nowoczesny to nurt w architekturze i sztuce, który powstał na początku XX wieku, stanowiąc przeciwwagę do XIX-wiecznej, bogatej ornamentyki. Główną cechą nowoczesnych wnętrz była prostota, minimalizm i funkcjonalność. Mimo upływu lat styl nowoczesny wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, co więcej, ma wiele wspólnego ze stylem współczesnym, którego cechą jest także komfort, wygoda, funkcjonalność i estetyczny minimalizm.

Dekoracje ścienne w nowoczesnym klimacie

Ciekawie zaaranżowane wnętrze to najlepsza wizytówka domu. Ważnym elementem estetycznym są szeroko rozumiane dekoracje ścienne, czyli obrazy, naklejki czy fototapety. Wybór konkretnej propozycji w dużej mierze zależy od gustu użytkowników oraz stylu, w jakim urządzone zostało konkretne pomieszczenie. Klasycznym rozwiązaniem są obrazy – ich największą zaleta jest mobilność, czyli możliwość bezproblemowego przewieszania. Różnorodność tematyczna, a także szeroki wybór ram sprawia, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi problemu.

Zdecydowanie bardziej nowoczesny charakter mają naklejki ścienne, stosowane najczęściej w pokojach dzieci, choć znaleźć można również propozycje stworzone z myślą o dekoracji salonu, kuchni czy jadalni. Trzecią alternatywą są fototapety, czyli wielkoformatowe grafiki, które potrafią zachwycić każdego. Ciekawym przykładem są fototapety do sypialni, które – odpowiednio dobrane – potrafią podkreślić atmosferę spokoju, wyciszenia i intymności. Równie imponująco prezentują się modele przeznaczone do dekoracji kuchni czy salonu.

Fototapety, ze względu na duży rozmiar, zajmują znaczną część ściany, dlatego też najlepiej umieszczać je w miejscach, gdzie nie ma dodatkowych elementów w postaci wysokiej szafy, witryny czy telewizora. Doskonale sprawdzą się natomiast nad sofą w salonie bądź nad stołem w kuchni lub jadalni. Propozycje interesujących i efektownych fototapet można znaleźć tutaj: https://ecowall24.pl/fototapety-32-do-salonu.html 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*