Jakie są rodzaje iniekcji i w jakim celu się je stosuje?

Jakie są rodzaje iniekcji i w jakim celu się je stosuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejszym zastrzykiem jest zwykły zastrzyk wilgotnościowy. Jest to zwykle wykonywane przez wiercenie małego otworu w ziemi, a następnie wstrzykiwanie wody do gleby. Woda będzie następnie wchłaniana przez glebę i będzie powoli przesiąkać do piwnicy lub przestrzeni pełzania.

Inny rodzaj iniekcji nazywa się iniekcja systemu Drain Tile. Ten rodzaj wtrysku wykorzystuje rury PVC, które zostały zainstalowane, gdy dom został zbudowany, aby pomóc odprowadzić wodę z dala od domu. Te rury mogą być rozebrane i wyczyszczone przy użyciu maszyny hydro-vac, a następnie są one ponownie montowane i nowe otwory są wiercone w nich tak, że mogą być wypełnione wodą ponownie.

Inne rodzaje iniekcji obejmują iniekcje chemiczne, które wykorzystują substancje chemiczne, takie jak nadtlenek wodoru lub chlorek wapnia, aby rozbić wszelkie korzenie lub inne materiały organiczne w piwnicy lub przestrzeni pełzającej, które mogą być przyczyną problemów z wilgocią.

Iniekcja krystaliczna

Zadaniem iniekcji krystalicznej jest zmniejszenie wilgotności powietrza w budynkach. Odbywa się to poprzez rozpylenie w powietrzu maleńkich kryształków, które pochłaniają wilgoć. Kryształki wykonane są z żelu krzemionkowego i mogą wchłonąć nawet 40-krotność swojej wagi w wodzie. Rozwiązania takie oferowane są przez liczne firmy na rynku, takie jak https://kaiser-one.pl/iniekcja-krystaliczna-katowice/, które zajmą się tym dla Ciebie profesjonalnie.

Iniekcja Krystaliczna może być wykorzystywana do wielu różnych zastosowań, w tym:

– zmniejszanie kondensacji na oknach poprzez pochłanianie wody z powietrza;

– zmniejszanie poziomu wilgotności w łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach prysznicowych;

– zmniejszanie poziomu wilgotności w piwnicach;

– zapobieganie rozwojowi pleśni w budynkach;

– usuwanie zapachów wilgoci z budynków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*