Listwy elewacyjne styropianowe — dlaczego warto na nie postawić?

Listwy elewacyjne styropianowe — dlaczego warto na nie postawić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elewacja domu zdecydowanie nie musi być nudna. W uzyskaniu ciekawego efektu może pomóc zastosowanie ozdobnej sztukaterii. Ważne jest jednak wybranie odpowiednich produktów, wśród których niemałą popularnością cieszą się listwy styropianowe. Sprawdź, dlaczego takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Lekkość

Styropian jest niezwykle lekkim materiałem, co w przypadku sztukaterii elewacyjnej jest niewątpliwą zaletą. Listwy styropianowe z pewnością nie obciążą konstrukcji tak jak zdobienia z drewna bądź betonu. Ponadto ze względu na niską wagę montaż i transport tego typu produktów są znacznie łatwiejsze niż w przypadku wielu innych surowców, z których wykonuje się elementy ozdobne elewacji. Jest to też dość bezpieczne rozwiązanie w przypadku np. odpadnięcia od ściany.

Trwałość

Listwy elewacyjne ze styropianu mają spore grono fanów również ze względu na swoją wytrzymałość. Choć takie produkty są lekkie i wydają się delikatne, to w rzeczywistości są dość odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Nie powinny zaszkodzić im zarówno niskie temperatury, jak i np. wilgoć. Na dodatek listwy styropianowe ze sklepu online Styro Styl długo zachowują oryginalny wygląd.

Cena

Niemały wpływ na popularność listew styropianowych ma także ich cena. Taka sztukateria elewacyjna jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż np. produkty z drewna. W ten sposób można w niebanalny sposób ozdobić dom bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. Ponadto listwy ze styropianu właściwie nie wymagają konserwacji, co na pewno wygeneruje spore oszczędności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*