Jakie usługi świadczy ortodonta?

Jakie usługi świadczy ortodonta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas wizyty u ortodonty można spodziewać się różnych usług. Ortodonta to dentysta, który specjalizuje się w leczeniu problemów z zębami i szczękami. Robi to za pomocą aparatów ortodontycznych i innych urządzeń ortodontycznych. Dobrego ortodontę możesz znaleźć pod wskazanym adresem internetowym https://ladentica.pl/.

Głównym celem ortodonty jest poprawa uśmiechu i zdrowia jamy ustnej poprzez usunięcie zębów lub przeniesienie ich na lepsze pozycje. W ten sposób mogą one poprawić, jak twoje zęby pasują do siebie i zapobiec przyszłej próchnicy lub choroby dziąseł.

Niektóre wspólne zabiegi, że ortodonta zapewni obejmują:

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny to urządzenie, które umieszcza się na zębach, aby przesunąć je w lepsze pozycje. Aparaty mogą być wykonane z metalowych drutów lub przezroczystych plastikowych taśm. Aparat może pomóc przesunąć górne i dolne zęby tak, aby pasowały do siebie prawidłowo po zamknięciu ust. Pomaga to zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł poprzez zmniejszenie ilości płytki nazębnej gromadzącej się pomiędzy zębami.

Implanty

Implanty to sztuczne korzenie wykonane z tytanu, które umieszcza się chirurgicznie w kości szczęki, dzięki czemu można do nich przymocować sztuczne korony lub protezy zamiast bezpośrednio do samej kości, jak w przypadku tradycyjnych implantów. Pozwala to na uzyskanie większej stabilności niż w przypadku tradycyjnych implantów, a jednocześnie zapewnia znaczną siłę zębów. Implanty mogą przetrwać do 20 lat, w zależności od ich wielkości i jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*