Składniki, które powinny znaleźć się w diecie kota

Składniki, które powinny znaleźć się w diecie kota
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta kota powinna być przede wszystkim dobrze zbilansowana i dostarczać naszemu pupilowi wszystkich składników odżywczych, jakich potrzebuje jego organizm. Złe karmienie może bowiem skończyć się wieloma poważnymi chorobami, powikłaniami, a nawet śmiercią zwierzęcia.

Nasze pupile to drapieżniki, a więc ich układ pokarmowy wymaga, aby składniki, które powinny znaleźć się w diecie kota były bogate w mięso, a więc – niezbędne do rozwoju białka, tłuszcze, węglowodany, a także makro i mikroelementy, witaminy oraz ważne przeciwutleniacze.

Karma sucha czy mokra

Mruczki można karmić zarówno karmą suchą, jak i mokrą. Chrupki, mięsne i rybne kawałki w sosie czy galaretce, paszteciki – wybór jest całkiem spory. Warto wprowadzić dietę mieszaną – pod warunkiem, że nasz kot dobrze toleruje wszystkie zawarte w niej składniki. Niektóre zwierzaki wymagają używania karmy weterynaryjnej lub takiej przeznaczonej dla wrażliwych żołądków.

Żywienie należy zawsze dostosować do wieku, rasy i aktywności fizycznej pupila. W każdym przypadku trzeba pilnować, aby kot pił spore ilości świeżej wody – uchroni go to przed chorobami nerek i pozwoli lepiej trawić pokarm.

Wartościowa karma

Gotowe puszki, saszetki i chrupki muszą być najwyższej jakości – gwarancję takich produktów daje sklep https://specdrob.pl/ – można w nim kupić w przystępnych cenach zarówno karmy suche, ja i mokre. Producenci gwarantują użycie do ich wyrobu tylko i wyłącznie naturalnych składników. Podlegają one bowiem restrykcyjnym kontrolom jakości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kupowana przez nas karma jest w pełni wartościowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*