Jakie zalety przemawiają za kupnem soczewek kontaktowych, zamiast okularów?

Jakie zalety przemawiają za kupnem soczewek kontaktowych, zamiast okularów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli myślisz o zmianie okularów, być może zastanawiasz się, czy soczewki kontaktowe to właściwy wybór dla Ciebie. Soczewki kontaktowe przeszły długą drogę w ostatnich latach i obecnie oferują wiele takich samych korzyści jak okulary.

Oto niektóre z zalet zakupu soczewek kontaktowych zamiast okularów:

Soczewki kontaktowe mogą zapewnić lepsze widzenie

Soczewki kontaktowe mogą skorygować każdą wadę refrakcji – krótkowzroczność (myopia), dalekowzroczność (hyperopia) lub astygmatyzm – do perfekcji. Okulary mogą korygować tylko jeden, dwa lub trzy błędy na raz.

Soczewki kontaktowe oferują lepsze widzenie peryferyjne niż okulary

Ponieważ osoby noszące soczewki kontaktowe nie muszą martwić się o noszenie nieporęcznych oprawek, mają lepsze widzenie peryferyjne. Jest to szczególnie ważne, jeśli musisz widzieć rzeczy z boku podczas prowadzenia samochodu lub uprawiania sportu.

Soczewki kontaktowe są łatwiejsze w noszeniu niż okulary

Niektórzy ludzie nie chcą nosić okularów, ponieważ czują się w nich niewygodnie lub są ciężkie na twarzy; inni nie lubią, jak wyglądają w okularach; jeszcze inni uważają je po prostu za niewygodne i uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie, to soczewki kontaktowe mogą być właściwym wyborem dla Ciebie!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*