Czy warto stosować odżywki po treningu?

Czy warto stosować odżywki po treningu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niegdyś odżywki białkowe kojarzyły nam się jedynie z zawodowymi atletami i nadmiernie rozbudowaną muskulaturą. Dzisiejsze podejście do zdrowego stylu życia, aktywność fizyczna i obraz sylwetki z lekko zarysowanymi mięśniami całkowicie odmieniły ten obraz i sprawiły, że z odżywek korzysta zarówno sportowiec, jak i przeciętna dbająca o siebie mama. Jest to suplement sprawdzający się w niejednej sytuacji, dlatego warto dopasować go do swoich codziennych potrzeb i obowiązków. Przed rozpoczęciem stosowania odżywki warto zapoznać się z jej rodzajami i przeznaczeniem.

Czym tak naprawdę są odżywki?

Odżywki są suplementem diety uzupełniającym ilość białka, które dostarczamy do naszego organizmu w ciągu dnia. Często uważa się je za dobry zamiennik posiłków białkowych, na których przygotowywanie nie zawsze mamy czas. Najpopularniejszym białkiem bez wątpienia są te serwatkowe, które dzielą się na trzy główne grupy – WPC, WPI i WPH. Na co dzień najczęściej sięgamy po te pierwsze, zwane koncentratami, ponieważ bardzo szybko się wchłaniają i zwiększają regenerację mięśni po treningu. Na stronie https://goodpower.eu/pl/ znajdziemy wiele rodzajów białek różnych firm, które możemy dostosować do naszych potrzeb i ilości treningów w ciągu tygodnia.

Korzyści płynące z używania odżywek

Stosowanie odżywek białkowych to bardzo skuteczna, a wręcz wskazana forma suplementacji. Szczególnie duże znaczenie ma to po treningu, podczas którego spalamy dużo energii, a nasz organizm potrzebuje ponownego odżywienia. Białko dostarczane w ten sposób przyspiesza regenerację mięśni po wysiłku i uzupełnia jego niedobory w codziennej diecie. Zdarza się, że nasze posiłki są zbyt ubogie w białko, dlatego też taka suplementacja pozwoli nam szybko i skutecznie nadrobić braki. Odżywki można łączyć z mlekiem lub wodą, a także dodawać je do jogurtów, owsianek oraz naleśników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*