Kardiolog – kto to jest i co robi?

Kardiolog – kto to jest i co robi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto to jest?

Kardiolodzy są lekarzami medycyny, którzy specjalizują się w sercu i naczyniach krwionośnych. Nazywani są również kardiochirurgami lub specjalistami od chorób układu krążenia. Kardiolodzy leczą pacjentów, którzy mają choroby serca, wysoki poziom cholesterolu i inne warunki, które wpływają na serce i naczynia krwionośne.

Co robi?

Kardiolog wykona badania, aby określić, co jest przyczyną Twoich objawów. Może to obejmować elektrokardiogram (EKG), echokardiogram, zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej i inne testy. U niektórych pacjentów może być konieczne wykonanie badań krwi lub wykonanie badania MRI serca.

Jeśli kardiolog uważa, że masz problem z sercem, może zlecić dodatkowe badania, takie jak:

Test wysiłkowy na bieżni – ten test mierzy, jak dobrze Twoje serce pompuje, gdy pracuje ciężej podczas ćwiczeń. Będziesz biegać na bieżni, podczas gdy lekarz będzie Cię monitorował za pomocą aparatu EKG.

Echokardiografia wysiłkowa – badanie to wykorzystuje obrazowanie ultradźwiękowe do sprawdzenia, jak dobrze serce pracuje podczas wysiłku, a nie w stanie spoczynku, jak w przypadku testu wysiłkowego na bieżni. Badanie to wykonuje się zazwyczaj po wykonaniu nieprawidłowego testu wysiłkowego na bieżni, ponieważ może ono pomóc w ustaleniu przyczyny nieprawidłowego wyniku. Może być również stosowany do oceny osób z rozpoznaną chorobą wieńcową.

Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę: https://familymedica.waw.pl/oferta/kardiolog-warszawa-ursus/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*