Kompresor do malowania kontra agregat malarski

Kompresor do malowania kontra agregat malarski
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Które urządzenie będzie lepszym wyborem do prac malarskich, kompresor do malowania czy agregat malarski? Poniżej znajdują się najważniejsze cechy obydwu z nich.

Agregat malarski jest maszyną natryskową, która wspomaga prace malarskie. Jest uniwersalny, ponieważ nadaje się do użycia wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki agregatowi znacznie zwiększa się szybkość malowania, szczególnie podczas prac na dużych powierzchniach. Zaletą tego urządzenia jest także czystość obsługi w czasie pracy. Jest to możliwe dzięki niekapiącym dyszom natryskowym, dającym lepszą kontrolę nad strumieniem farby. Pozwala to również na równomierne i dokładne nakładanie farby, a pomalowany obszar jest jednolity i gładki. Metoda ta ma też swoją wadę, a jest nią potrzeba użycia specjalnych farb.

Niepodważalną zaletą w przypadku kompresorów do malowania jest ich wielozadaniowość. Wystarczy dokupić odpowiedni osprzęt dedykowany do danej specjalizacji i można używać ich podczas prac związanych z lakierowaniem samochodów, do malowania większych powierzchni jak ściany, a także do malowania wszelkich mniejszych elementów. Jest to możliwe tylko w przypadku uniwersalnych kompresorów. Do fachowego malowania i jak najlepszych efektów potrzeba jednak kompresora przeznaczonego tylko i wyłącznie do któregoś z tych zadań. Nie ma wówczas tak szerokiego zastosowania. Jeśli chodzi o kompresor do malowania, możliwe jest używanie różnego rodzaju farb i jest to niewątpliwa przewaga nad agregatem.
Nie można podsumować wyboru jednoznacznie, ponieważ trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego urządzenie będzie służyło i każdy powinien dobrać maszynę do swoich wymagań.

Artykuł napisany we współpracy z Geko Polska – sklepem internetowym oferującym różnego rodzaju narzędzia budowlane, pomiarowe, czy malarskie jak: kompresory do malowania, tarcze szlifierskie i szlifierki i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*