Linia lakiernicza – z czego się składa i ile kosztuje?

Linia lakiernicza – z czego się składa i ile kosztuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie większość procesów technologicznych jest w dużej mierze zautomatyzowana. Bardzo przyspiesza to produkcje oraz pozwala na wyeliminowanie pomyłek. Wiele lakierni wykorzystuje specjalnie zautomatyzowane linie, co znacznie zwiększa produkcję oraz zyski firmy. Co jest potrzebne do zbudowania takiej linii? Jaki jest koszt linia lakiernicza?

Przygotowanie linii lakierniczej

Podstawowym aspektem odpowiednio wykonanej i trwałej powłoki lakierniczej jest staranne i fachowe przygotowanie powierzchni lakierowanego materiału. Z tego względu linie lakiernicze należy rozpocząć od zamontowania specjalnych urządzeń do tego przystosowanych. Są to między innymi: myjnie komorowe, myjnie tunelowe, linie wannowe, urządzenia do fosforanowania cynkowego oraz urządzenia do odtłuszczania Niezbędne też są suszarki, które będą usuwać wilgoć oraz kabiny malarskie, gdzie przeprowadzone będzie malowanie proszkowe lub natryskowe.

Koszt linii lakierniczej

To, jakie koszty poniesie przedsiębiorstwo kupując całą linię lakierniczą, jest bardzo mocno uzależnione od tego jakie elementy będą użyte do zbudowania takiej linii. Nie bez znaczenia jest też wielkość tej linii oraz to, jaki producent sprzętu będzie zakupiony. Koszt typowej linii lakierniczej to około 250 – 300 tysięcy złotych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że linia lakiernicza to inwestycja, na której nie warto oszczędzać pieniędzy, ponieważ będzie ona działać bardzo długo. Koszt linii lakierniczej na pewno szybko się zwróci, a zyski firmy wzrosną.

Artykuł napisany we współpracy z Wikoma – oferującego maszyny do firm.

Szukasz obrotnic do palet? Sprawdź ofertę Wikoma.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*