Książki o historii Watykanu

Książki o historii Watykanu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Watykan to państwo-miasto, które jest siedzibą najwyższych władz Kościoła katolickiego, gdzie rezyduje papież. Jest to najmniejsze państwo pod względem powierzchni i liczby ludności. Zamieszkują je głównie osoby duchowne, a informacje o szczegółowej historii tego państwa-miasta są ściśle strzeżone w archiwum Watykanu. 

Wyjawienie tajemnicy

Niedawno wydaną publikacją na temat historii Watykanu jest Tajne Archiwum Watykańskie książka intrygująca i błyskotliwa. Napisana w formie literatury faktu, przedstawia autentyczne postacie i wydarzenia. Publikacja zawiera 352 strony oraz ponad 700 map, zdjęć oraz ilustracji. Wydana została w 2020 roku, więc jest to nowa książka. Autorzy Grzegorz Górny (założyciel i redaktor naczelny kwartalnika Fonda w latach 1994-2005 oraz 2007-2012) oraz Janusz Rosikoń (fotograf, członek stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Związku Polskich Artystów Fotografików) opowiadają czytelnikom o burzliwej historii archiwum watykańskiego. Otrzymali również dostęp do skrywanych tam do bardzo ważnych dokumentów. Oprócz tego podróżują po kilkunastu krajach, aby dotrzeć do miejsc opisywanych w dokumentach. Mają również możliwość rozmowy z najznakomitszymi historykami po to, by opisać tę niepowtarzalną książkę.

Publikacja składa się z 9 rozdziałów, każdy odnosi się do najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w dziejach Kościoła, np. wypraw krzyżowych, działalności inkwizycji, stosunku papieża Piusa XII wobec Trzeciej Rzeszy i Holocaustu Żydów. Na stronie https://www.rosikonpress.com/ możemy przeczytać szczegółowy opis rozdziałów oraz krótkie recenzje książki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*