Malowanie na ubraniach – jakie produkty zakupić na dobry początek?

Malowanie na ubraniach – jakie produkty zakupić na dobry początek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stworzenie swojego wymarzonego T-shirtu nie stanowi już żadnego problemu. Wystarczy koszulka oraz kilka potrzebnych produktów. W ten sposób niewielkim nakładem pracy, możemy uzyskać niepowtarzalne i wyjątkowe ubranie. Od czego zacząć swoją przygodę z malowaniem na ubraniach? W jakie produkty należy się zaopatrzyć? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Jak zacząć malować ubrania?

Aby przystąpić do pracy potrzebna będzie nam oczywiście koszulka. Jednym z lepszych materiałów, który nadaje się do malowania, jest bawełna. Do ćwiczeń dobrze jest wykorzystać stary, nawet poplamiony, biały t-shirt. Przed rozpoczęciem pracy należy go wyprać i wyprasować, gdyż znacznie ułatwi to malowanie. Pod materiałem dobrze jest ułożyć kawałek kartonu lub inną podkładkę, która zabezpieczy poszczególne warstwy ubrania przed przesiąknięciem koloru.

To, bez czego malowanie nie może się obyć, to z pewnością farby. W sklepach znajdziemy szeroki wybór produktów przeznaczonych do malowania po tkaninach. Różnią się one między sobą przede wszystkim kolorami. Potrzebne będzie także narzędzie malarskie, takie jak np. pędzel. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę, że tkanina jest miękkim materiałem, w przeciwieństwie do kartki papieru. Najlepiej sprawdzi sztywny, gładki pędzel z jednolitymi włoskami. Aby stworzyć swoją pierwszą koszulkę, warto posiadać wydrukowany szablon, który ułatwi pracę. Warto korzystać ze wskazówek umieszczonych na stronie https://blog.multirenowacja.pl/malowanie-jeansu-i-tkanin-custom-tutorial-poradnik/, gdzie znajdziemy mnóstwo praktycznych porad na dobry początek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*