Najłatwiejsze języki świata

Najłatwiejsze języki świata
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężko ocenić poziom trudności poszczególnych języków. Zdecydowanie łatwiej jest nam nauczyć się języków, które wykazują podobieństwo do naszego języka ojczystego. Z tego powodu tworzenie listy najłatwiejszych, czy najtrudniejszych języków jest dość trudnym zadaniem. Analiza wykonana przez naukowców wykazuje jednak, że istnieją języki, których zasady są na tyle proste, że nauka ich nie powinna przysporzyć nikomu trudności.

Język hiszpański – używany przez ponad 300 milionów osób na całym świecie. Mówi się, że język ten sam wpada do głowy, ze względu na to, że hiszpański podobny jest do łaciny, angielskiego oraz arabskiego, więc dużo ze słów jest zapożyczonych lub podobnych do tych języków. Dodatkowo słowa w tym języku wypowiada się tak, jak się je piszę

Język francuski – jest językiem ojczystym dla 100 mln ludzi, a w 28 krajach jest językiem urzędowym. Spotkać go można niemal na każdym kontynencie. Według językoznawców jest bardzo podobny do języka angielskiego. Blisko jedna trzecia angielskich słów pochodzi z francuskiego, a francuski wiele zapożyczył z angielskiego.

Język włoski – bardzo prosty do opanowania na początkowym etapie nauki. Melodyjny i wpadający w ucho. Językiem tym posługuje się blisko 125 milionów ludzi na świecie.

Język niemiecki – mimo jego szorstkości i trudnej wymowy jego zasady są na tyle proste, że bez problemu można nauczyć się płynnie nim mówić, czy wykonywać profesjonalne tłumaczenia na niemiecki.

Język szwedzki – Melodyjny, dość nietypowy język. Ma przejrzystą i nieskomplikowaną gramatykę i jest bardzo podobny do innych języków skandynawskich.

Artykuł napisany we współpracy z Kasią Tuczko, wykonującą tłumaczenia ukraińskiego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*