Najlepsze zapachy dla eleganckich kobiet

Jakich perfum używa elegancka kobieta? Jest to zdecydowanie pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnego gustu, a te jak wiadomo, bywają różne. Różne również bywa rozumienie elegancji. Można jednak pokusić się o wskazanie ogólnych wytycznych. Robiąc to, możemy się oprzeć na pewnych uniwersalnych kryteriach. 

Tradycyjnie czy nowocześnie?

W internecie roi się od różnego rodzaju rankingów perfum damskich. Niektóre z nich opierają się na subiektywnych wskazaniach ich twórców. Większość powstaje na podstawie wyborów konsumenckich pewnych grup kobiet. W rankingach tych przewijają się różne, mniej lub bardziej znane marki. Najczęściej są to jednak: Chloe, Chanel, Yves Saint Laurent, Versace, Dior, Giorgio Armani, Calvin Klein, Kenzo, Lancome. Jak widać, dominują marki znane, kojarzące się właśnie z elegancją. Szukając zapachu dla eleganckiej kobiety według „tradycyjnego” klucza, będziemy wybierali prawdopodobnie spośród powyższych firm. Na szczególną uwagę zasługują tu perfumy Chanel, jako te powtarzające się w rankingach najczęściej. W ogólnym postrzeganiu jest to również marka zdecydowanie najbardziej kobieca. 

Możemy również pójść „pod prąd” tradycyjnych kryteriów i poszukać zapachu mniej znanego producenta. W takim przypadku warto zainteresować się zapachami świeżymi, nowoczesnymi. Wybór firm oferujących takowe, przy zachowaniu wysokiej jakości i trwałości, jest całkiem spory. Wydaje się, że w takim przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na perfumy Mexx. Marka ta bowiem słynie ze świeżych zapachów, wysokiej jakości oraz umiarkowanych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 17 =