Nie radzimy sobie z zadłużeniem, czy to nasza wina?

Pytanie, które dręczy ludzkość od zarania dziejów: Dlaczego nie potrafimy poradzić sobie z długami? Jest to temat, który został omówiony w niezliczonych artykułach, książkach i na seminariach i wiemy, że istnieją pewne wspólne kwestie, które wciąż się pojawiają, np:

  • zbytnia impulsywność – chcemy rzeczy teraz i nie chcemy na nie czekać.
  • chcemy natychmiastowej gratyfikacji i natychmiastowych rezultatów.

Dług to problem dużo szerszy niż osobisty

Jednak co z tymi wszystkimi sytuacjami, kiedy się zadłużasz? Nie ma tu łatwej odpowiedzi – czasem po prostu tak się dzieje! Może potrzebujesz nowych opon do swojego samochodu i nie masz jeszcze wystarczająco dużo pieniędzy https://wyzerujdlugi.pl/ ; może to jakaś nagła sytuacja, która uderza bez ostrzeżenia; może to po prostu dlatego, że nieszczęścia się zdarzają i od czasu do czasu pojawiają się niespodziewane wydatki (jak na przykład opłacenie opieki medycznej). Chodzi o to, że czasami naprawdę nie ma innej opcji niż zadłużenie się, jeśli chce się przetrwać. Zadłużenie to nie zawsze nasza wina może to być problem osobisty wynikający z nieumiejętnego zarządzania finansami, jak również może to być problem, który wiąż się ze zbyt wielkimi kosztami życia samego w sobie oraz niewielkimi zarobkami w wielu sektorach.

Szczęśliwe są rzeczy, które można naprawić!

Nasi rodzice mogli przypadkiem nie nauczyć nas jak prawidłowo posługiwać się pieniędzmi. Nie dali nam bazy wiedzy, której potrzebujemy, aby odnieść sukces w kwestii finansowej i skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi. Jednak nic straconego, jeśli mamy dług, są ludzie, którzy mogą nam pomóc. Jeśli nie nauczyliśmy się zarządzać pieniędzmi, zawsze możemy się tego nauczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − 1 =