Nie radzimy sobie z zadłużeniem, czy to nasza wina?

Nie radzimy sobie z zadłużeniem, czy to nasza wina?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pytanie, które dręczy ludzkość od zarania dziejów: Dlaczego nie potrafimy poradzić sobie z długami? Jest to temat, który został omówiony w niezliczonych artykułach, książkach i na seminariach i wiemy, że istnieją pewne wspólne kwestie, które wciąż się pojawiają, np:

  • zbytnia impulsywność – chcemy rzeczy teraz i nie chcemy na nie czekać.
  • chcemy natychmiastowej gratyfikacji i natychmiastowych rezultatów.

Dług to problem dużo szerszy niż osobisty

Jednak co z tymi wszystkimi sytuacjami, kiedy się zadłużasz? Nie ma tu łatwej odpowiedzi – czasem po prostu tak się dzieje! Może potrzebujesz nowych opon do swojego samochodu i nie masz jeszcze wystarczająco dużo pieniędzy https://wyzerujdlugi.pl/ ; może to jakaś nagła sytuacja, która uderza bez ostrzeżenia; może to po prostu dlatego, że nieszczęścia się zdarzają i od czasu do czasu pojawiają się niespodziewane wydatki (jak na przykład opłacenie opieki medycznej). Chodzi o to, że czasami naprawdę nie ma innej opcji niż zadłużenie się, jeśli chce się przetrwać. Zadłużenie to nie zawsze nasza wina może to być problem osobisty wynikający z nieumiejętnego zarządzania finansami, jak również może to być problem, który wiąż się ze zbyt wielkimi kosztami życia samego w sobie oraz niewielkimi zarobkami w wielu sektorach.

Szczęśliwe są rzeczy, które można naprawić!

Nasi rodzice mogli przypadkiem nie nauczyć nas jak prawidłowo posługiwać się pieniędzmi. Nie dali nam bazy wiedzy, której potrzebujemy, aby odnieść sukces w kwestii finansowej i skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi. Jednak nic straconego, jeśli mamy dług, są ludzie, którzy mogą nam pomóc. Jeśli nie nauczyliśmy się zarządzać pieniędzmi, zawsze możemy się tego nauczyć!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*