Niezbędne akcesoria potrzebne do wymiany koła

Niezbędne akcesoria potrzebne do wymiany koła
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana przebitego koła to czynność, którą może wykonać każdy. Aby było to możliwe, konieczne jest jednak posiadanie odpowiednich narzędzi i akcesoriów. W sprzedaży dostępne są kompletne zestawy o uniwersalnym zastosowaniu. Odpowiednio dobrany sprzęt sprawia, że praca przebiega szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Klucz i lewarek

Podstawowym narzędziem potrzebnym do odkręcenia koła jest klucz wyposażony w specjalną nasadkę. Przy wyborze tego elementu warto zwrócić uwagę na długość uchwytu. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie tzw. efektu dźwigni, co pozwala poluzować śruby przy użyciu mniejszej siły. Dobrym rozwiązaniem są klucze teleskopowe ze składanym uchwytem. Po zluzowaniu śrub można przystąpić do podnoszenia auta. Do tego celu niezbędny będzie ręczny podnośnik. Wśród konstrukcji dostępnych na rynku na uwagę zasługuje lewarek trapezowy, który jest stabilny i łatwy w obsłudze. Jego zaletą są również niewielkie gabaryty.

Kamizelka odblaskowa i rękawice ochronne

Podczas wymiany koła warto zwrócić uwagę także na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jeżeli samochód został zatrzymany na poboczu, trzeba pamiętać o założeniu kamizelki odblaskowej. Koszt jej zakupu wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dzięki zastosowaniu kontrastowych i odblaskowych materiałów osoba wykonująca prace naprawcze jest dużo lepiej widoczna przez innych uczestników drogi. Podczas wymiany kół przydadzą się także rękawice ochronne. Brud znajdujący się na felgach może być trudny do usunięcia z dłoni, jeśli w pobliżu nie będzie dostępu do mydła i bieżącej wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*