Odkurzacze – najważniejsze parametry zakupowe

Odkurzacze – najważniejsze parametry zakupowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak kupić swój pierwszy odkurzacz? Wbrew pozorom nie jest to zadanie zupełnie łatwe, a ilość dostępnych w sklepach urządzeń nie ułatwia dokonania wyboru. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych kryteriów zakupowych, na które warto zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie. Pomogą Ci wybrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb oraz zamierzonego sposobu użycia. 

Rodzaje dostępnych odkurzaczy 

Odkurzacze, które spotkasz w sklepach, można podzielić na kilka typów. Pierwsze to urządzenia workowe, wyposażone w klasyczne płócienne lub papierowe worki. Ich bezworkowe odpowiedniki to urządzenia nazywane cyklonowymi. Brud zbierany jest do specjalnego plastikowego pojemnika. Produkty takie znajdziesz w ofercie: https://sklep.mpm.pl/pl/7-odkurzacze.

Odkurzacze typu piorącego to urządzenia nie tylko odkurzające, ale też odplamiające. Odkurzacze pionowe to natomiast warianty wyposażone w stację dokującą. Oprócz nich znajdziesz też w sklepach nieduże odkurzacze nazywane ręcznymi, dedykowane do odkurzania trudno dostępnych zakamarków. 

Najważniejsze parametry zakupowe odkurzaczy 

W trakcie zakupów warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na moc urządzenia. Im będzie większa, tym silniejsza będzie moc zasysania danego odkurzacza. Głośność to parametr użytkowy, który powinien plasować się na poziomie 65 dB lub niższym. Praktyczna sprawą jest także pojemność worka lub pojemnika na nieczystości oraz długość kabla. Ma ona olbrzymi wpływ na możliwość manewrowania odkurzaczem oraz jego zasięg.

Warto też zwrócić uwagę na takie sprawy jak waga interesującego Cię modelu oraz wykorzystane w jego produkcji materiały. Odkurzacz jest urządzeniem często przemieszczaniem oraz podatnym na różnego typu uszkodzenia. Warto wybierać produkty wykonane z dobrej klasy tworzyw sztucznych, odpornych na zarysowania oraz odkształcenia pod wpływem intensywnej eksploatacji. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*