Odpady biodegradowalne – jak je składować?

Odpady biodegradowalne – jak je składować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedzialność za stan planety dotyczy nas wszystkich. Nie tylko podejmowanie wielkich działań ma wpływ na to, jak kształtuje się klimat. Bardzo ważne są także nasze drobne, codzienne nawyki. Jednym z nich jest odpowiednie postępowanie z odpadami biodegradowalnymi.

Coś użytecznego 

Odpady biodegradowalne to wszystkie odpadki pochodzenia naturalnego np. resztki jedzenia czy skoszona trawa. Po pewnym czasie ulegają one licznym procesom rozkładu, czyli tzw. biodegradacji. Tego typu śmieci powinniśmy wyrzucać do specjalnie oznaczonych pojemników z napisem „BIO”. Należy jednak pamiętać, że najkorzystniej jest składować je luzem, nie umieszczając ich w żadnej dodatkowej torbie. Wyjątek mogą stanowić jedynie opakowania biodegradowalne, które podobnie jak ich zawartość, ulegną procesom naturalnego rozkładu. Innym jeszcze lepszym sposobem na pozbywanie się tego typu odpadów, jest wykorzystanie ich do przygotowania kompostu.

Nabywając specjalny pojemnik jak ten dostępny np. na https://www.denoti.sklep.pl/garden-c-26.html, możemy uzyskać pożyteczny, darmowy i w pełni naturalny nawóz do roślin. Śmieci biodegradowalne bowiem wyrzucone do kompostownika, są unieszkodliwiane przez mikroorganizmy takie jak nicienie i bakterie beztlenowe, a także makroorganizmy np. dżdżownice. Następnie powstaje z nich materiał, który zawiera w sobie mnóstwo potrzebnych dla roślin składników odżywczych. Możemy później wykorzystać go do pielęgnacji kwiatów czy warzyw. Tym sposobem mamy szansę zadbać, zarówno o naszą planetę, jak i o nasz ogród.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*