Ozdoby na świąteczny stół

Ozdoby na świąteczny stół
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Świąteczny stół musi być piękny. Gustownie przystrojony przyciąga wzrok i sprawia, że nawet te najprostsze posiłki stają się smaczniejsze. W czasie Świąt ma to szczególne znaczenie, ponieważ odpowiednie ozdoby sprawią, że ten wyjątkowy czas będzie odpowiednio podkreślony. 

Przydatne dekoracje

Pierwszą i zarazem najważniejszą ozdobą jest obrus. Najlepiej wybrać ten wykonany z naturalnej tkaniny. Powinien on być starannie wyprasowany. Nie musi być śnieżnobiały, choć to właśnie biel świadczy o zamiłowaniu do tradycji. Jednak można pokusić się o wybór obrusu na przykład z wyszywanymi ręcznie wzorami. Najpopularniejszym jest kaszubski, ale są też i inne, na które warto zwrócić uwagę. Obrus z kolorowymi akcentami sprawi, że Bolesławiec ceramika zaprezentuje się bardziej elegancko.

Bo to naczynia oprócz serwetek są kolejną ozdobą świątecznego stołu. To w nich podajemy posiłki i dobrze, jeśli całość wystroju dobrze się komponuje. W kubkach ceramicznych białych można podać herbatę, ale i barszcz, do którego zaserwujemy małe paszteciki. Ręcznie wykonana ceramika dopełni całości i dobrze zaprezentuje się przy gałązkach świerku lub barwinka, które również warto położyć na świąteczny stół.

Warto także ustawić świąteczne figurki a także ozdobne świeczniki. Nadadzą one odpowiedni nastrój i jeszcze bardziej podkreślą odświętny charakter kolacji. Oprócz tego, można także umieścić na stole eleganckie wazony z kwiatami, stylowe serwetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*