Podstawowe informacje o ekogroszku

Podstawowe informacje o ekogroszku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera ekogroszek jako główne paliwo stałe do ogrzewania domu jednorodzinnego. Wynika to z faktu, że posiada on wystarczająco wysoką wartość energetyczną (kaloryczną), a jednocześnie jest ekologiczny i ekonomiczny w eksploatacji. Pozyskuje się go najczęściej ze zwykłego węgla kamiennego, ewentualnie brunatnego. Jeśli interesuje nas dobry oraz wydajny ekogroszek Mysłowice to miasto, w którym funkcjonuje kilka firm oferujących go zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej.

Materiał o wyjątkowych właściwościach

Ekogroszek występuje w postaci wyselekcjonowanych, stosunkowo drobnych okruchów węgla o średnicy od 5 do maksymalnie 25 mm. Charakteryzuje się bardzo niską zawartością siarki oraz popiołu (odpowiednio: do 0,9% i poniżej 10%), a w trakcie spalania wydziela do atmosfery znacznie mniej szkodliwych substancji niż tradycyjny węgiel (chodzi głównie o tlenek węgla i azotu). Z tego względu jest zaliczany do paliw ekologicznych. Przy jego wyborze trzeba zwracać szczególną uwagę na wartość kaloryczną, która powinna wynosić co najmniej 24 MJ/kg, a najlepiej między 27 a 29 MJ/kg. Takie parametry oferują produkty z kategorii Eko Premium i Eko Premium Plus. Pamiętajmy o tym, że im kaloryczność ekogroszku jest wyższa, tym daje on więcej ciepła przy jednocześnie niższym stopniu zużycia. A to z kolei przekłada się bezpośrednio na całkiem spore oszczędności, zwłaszcza w sali całego sezonu zimowego.

Pozostałe istotne właściwości omawianego materiału grzewczego to spiekalność na wynosząca 15-25 RI oraz wilgotność mniejsza niż 10%. Dodajmy, że ekogroszek jest sprzedawany w poręcznych i łatwych do składowania workach o pojemności 15 lub 25 kg, a urządzenie przeznaczone do jego spalania to nowoczesny kocioł z podajnikiem i sterownikiem, który nie wymaga zaawansowanej obsługi (wystarczy co kilka dni dorzucać paliwo). Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zainteresował nas wysokiej klasy ekogroszek Kalisz to miasto, w których bez większego problemu go kupimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*